Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wyciągnięto wnioski z afery Boćka

Wyciągnięto wnioski z afery Boćka

fot. archiwum

Afera o przynależność klubową Grzegorza Boćka trwa w najlepsze. Natomiast władze PlusLigi już wyciągnęły wnioski i sprawdzają kontrakty wszystkich zawodników grających w najwyższej lidze, by zapobiec podobnym nieprawidłowościom w przyszłości.

Nie widać końca w aferze Grzegorza Boćka, sam zawodnik ogląda mecze z trybun. Być może jakieś rozstrzygnięcia zapadną 18 marca, gdy sprawą zajmie się Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski zaznaczył, że spór wywołał zmiany, zaczęto sprawdzać umowy zawodników. – Skontrolowaliśmy przed startem bieżącego sezonu wszystkie umowy zawodników PlusLigi. Po pierwsze musiały w nich być zapisy, że sporne kwestie będzie rozstrzygał Sąd Polubowny przy Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej – powiedział Przeglądowi Sportowemu główny komisarz PlusLigi, Cezary Matusiak.Poza tym osobiście sprawdziłem, czy wszystkie kontrakty są podpisane przez zawodników i osoby uprawnione z klubów. To oznacza, że w tym sezonie nie dojdzie do podobnych zdarzeń, a nasze kontrole będą coroczne, więc „sprawa Boćka” nie powinna już nigdy się zdarzyć – podkreślił komisarz.

18 marca sprawa powinna się rozstrzygnąć – powiedział prezes PLPS-u Artur Popko. To nie jest zwyczajny spór, a rzecz, która przydarzyła się u nas po raz pierwszy. Zmieniły się ostatnio przepisy i teraz musieliśmy zmodyfikować zapisy, tak by spory rozstrzygał sąd polubowny. W przyszłości to on powinien rozwiewać wszystkie wątpliwości – dodał prezes.

*rozmawiał Kamil Składowski (Przegląd Sportowy)źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved