Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez niespodzianki i emocji w Olsztynie

PlusLiga: Bez niespodzianki i emocji w Olsztynie

fot. Joanna Skólimowska

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po stracie punktu w meczu z Czarnymi Radom tym razem podeszli w pełni skoncentrowani i w trzech setach pokonali Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha tylko w trzeciej partii przekroczyli granicę 15 punktów.

Choć początkowa faza pierwszej odsłony meczu układała się po myśli gospodarzy, to siatkarze Jastrzębskiego Węgla szybko zdołali odrobić straty, by chwilę później objąć prowadzenie dzięki dobrej postawie Michała Łaski i trudnej zagrywce Michała Kubiaka. Na pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie mogli się cieszyć z zaledwie jednego punktu zapasu, jednak ich dominacja wzrosła po wznowieniu gry. Kolejne akcje Łaski i Krzysztofa Gierczyńskiego przyczyniły się do pięciopunktowej przewagi na drugiej przerwie technicznej. Starania Bartosza Krzyśka i Pablo Bengolei nie na wiele się zdały. Nie do zatrzymania był kapitan drużyny z Jastrzębia-Zdroju. Piłka setowa pojawiła się po punktowej zagrywce tego właśnie zawodnika przy dziesięciu oczkach przewagi. Odsłonę zakończył Gierczyński, atakując po skosie.

Tym razem podopieczni Lorenzo Bernardiego od początku zaprezentowali wysoki poziom. Skuteczny blok w połączeniu z zagraniami Kubiaka i Gierczyńskiego oraz punktowe zagrywki Alena Pajenka złożyły się na sześciopunktową przewagę jastrzębian na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę miejscowi starali się odrobić straty. Zagrania Rafała Buszka i Wojciecha Sobali nie wystarczyły jednak, by olsztynianie zbliżyli się do rywali. Na drugiej przerwie technicznej przewaga przyjezdnych wzrosła do dziewięciu oczek. Po wznowieniu gry kibice byli świadkami festiwalu zepsutych zagrywek. Mimo to jastrzębianie pewnie zmierzali po zwycięstwo w partii. Udane ataki Pajenka doprowadziły do piłki setowej dla gości. Pierwszą próbę zakończenia partii zepsuł Kubiak, atakując w siatkę. W kolejnej akcji przyjmujący zrehabilitował się, posyłając piłkę w boisko przeciwnika.

Trzecia partia rozpoczęła się od punktowej zagrywki Michała Masnego. Po kilku akcjach jastrzębianie objęli znaczne prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną zeszli z sześciopunktową przewagą. Po powrocie pod siatkę olsztynianie nieco poprawili swoją grę. Mimo problemów Piotrowi Łuce, Bartoszowi Krzyśkowi i Rafałowi Buszkowi udało się dopisać kilka oczek do konta swojej drużyny. Starania gospodarzy nie zniechęcały rywali. Łasko, Kubiak i Masny nadal stanowili mocne punkty jastrzębian. Dzięki ich grze podopieczni Bernardiego prowadzili siedmioma oczkami na drugiej przerwie technicznej. W końcowej fazie seta siatkarze z Olsztyna nieco się przebudzili. Do gry włączyli blok, a dobra postawa Krzyśka i Buszka sprawiły, że gospodarze zdołali zbliżyć się do przeciwnika. Jastrzębianie jednak nie pozwolili rywalom doprowadzić do remisu. Łasko wraz z Pajenkiem dopisali kolejne oczka do konta swojej drużyny, tym samym zbliżając się do zakończenia spotkania. Ostatnia akcja należała do Krzyśka, który popełnił błąd w ataku, prezentując jastrzębianom zwycięski punkt.MVP spotkania został Alen Pajenk.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3
(14:25, 13:25, 17:25)

Składy zespołów:
AZS: Dobrowolski (1), Bengolea (1), Buszek (4), Sobala (5), Oivanen (4), Krzysiek (9), Żurek (libero) oraz Łuka (3), Pająk i Łukasik
Jastrzębski: Łasko (13), Gierczyński (7), Pajenk (11), Masny (4), Czarnowski (6), Kubiak (11), Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Filippov, Popiwczak, Malinowski i Marechal

Zobacz również:
Wyniki 21. kolejki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved