Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matteo Martino: Chciałem grać

Matteo Martino: Chciałem grać

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Ten rok dla Matteo Martino jest wyjątkowo nieudany. Po nie najlepszym sezonie w Jastrzębskim Węglu Włoch najpierw nie mógł znaleźć klubu, później, ze względu na uraz, nie doszło do skutku podpisanie umowy z Zenitem Kazań, a teraz rozstał się z Lube Macerata.

Przypomnijmy, że w trakcie okienka transferowego Matteo Martino był łączony przede wszystkim z Calzedonią Verona, ale też z AZS-em Politechniką Warszawską. Do podpisania umowy z żadnym z tych klubów nie doszło, a od września trenował z Cucine Lube Banca Marche Macerata, gdzie nabawił się kontuzji pleców i gdzie przechodził leczenie. Jego osobą był zainteresowany także Zenit Kazań, gdzie trafił za sprawą Tomaso Totolo. I choć w teamie z Tatarstanu zrobił pozytywne wrażenie, to ze względu na to, iż wciąż borykał się z urazem pleców, tamtejsi decydenci nie zdecydowali się na parafowanie z nim umowy. W tej sytuacji pomocną dłoń do Martino wyciągnęli Stefano Recine, dyrektor sportowy Lube, a także tamtejszy trener – Alberto Giuliani. Obie strony doszły do porozumienia, dzięki czemu „złote dziecko włoskiej siatkówki” ponownie przywdziało koszulkę z numerem 10.

Matteo Martino doskonale zaadaptował się w drużynie, w meczowej dwunastce pojawił się dziesięciokrotnie, z czego tylko raz w podstawowym składzie. I to właśnie to było przyczyną tego, że zawodnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron. – Lube to fantastyczny zespół, dobrze się tam czułem, ale chciałem grać więcej. Dlatego też poprosiłem o rozwiązanie kontraktu, tak abym miał możliwość znalezienia drużyny, w której będę miał szansę na regularne występy – mówił Strefie Siatkówki dwudziestosiedmiolatek. – Na razie jeszcze nie otrzymałem żadnej oferty, ale mam nadzieję, że niebawem to się zmieni. Być może będę mógł wrócić do Kazania?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved