Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Trochę przeszliśmy obok tego meczu

Krzysztof Stelmach: Trochę przeszliśmy obok tego meczu

fot. archiwum

- Zespół zaprezentował siatkówkę piękną, wielką i zagrał z odpowiednią motywacją - chwalił swoich zawodników po meczu w Olsztynie Lorenzo Bernardi. - Przeszliśmy obok tego meczu. To pierwszy taki mecz w naszym wykonaniu - przyznał Krzysztof Stelmach.

Jastrzębianie w sobotę w Olsztynie nie pozostawili zbyt wielu złudzeń siatkarzom AZS-u. Pewnie wygrali 3:0, w każdym z trzech setów wyraźnie górując nad rywalem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. Podeszliśmy do tego meczu z maksymalnym respektem z tego powodu, że w pierwszej rundzie przegraliśmy z Olsztynem, a po drugie mogliśmy się trochę obawiać zmęczenia po długiej podróży. Na szczęście tak dzisiaj nie było. Myślę, że graliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Wynik był zdecydowanie po naszej stronie – przyznał po spotkaniu wyraźnie zadowolony Michał Łasko, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Na ręce Michała składam gratulacje drużynie Jastrzębskiego Węgla. Byli dzisiaj zdecydowanie zespołem lepszym. Po raz pierwszy w tym sezonie miałem wrażenie, że co byśmy nie zrobili, a za wiele nie robiliśmy na boisku, to jastrzębianie byli dla nas zespołem poza zasięgiem. Z mojej perspektywy zagrali na nieosiągalnym dla nas poziomie. Zasłużenie wygrali z nami 3:0 – przyznał Maciej Dobrowolski, kapitan AZS-u Olsztyn. – My będziemy walczyć dalej. Mamy jeszcze 10-12 dni do play-off. Szykujemy się do tej najpiękniejszej fazy sezonu. Dzisiaj pożegnaliśmy się w trochę brzydkim stylu z olsztyńską publicznością, ale wierzę, że przywitamy się z nimi w lepszych nastrojach w rundzie play-off – dodał rozgrywający akademików.

Na pewno mogę być dziś bardzo zadowolony. Po pierwsze rozegraliśmy przyjemny mecz z ogromną koncentracją przez całe spotkanie. Po drugie natychmiast po spotkaniu u siebie z Radomiem prosiłem zespół o właściwą reakcję, bo w środę nie graliśmy najlepiej. Cieszę się, że ta reakcja nastąpiła. Dzisiaj zespół zaprezentował siatkówkę piękną, wielką i zagrał z odpowiednią motywacją – chwalił swój zespół po spotkaniu trener Lorenzo Bernardi. O wiele bardziej krytyczny w stosunku do swoich podopiecznych był Krzysztof Stelmach.W przeciwieństwie do tego, o czym mówił trener Bernardi, u nas nie było ani koncentracji, ani umiejętności, ani też pomysłu na tę bardzo dobrą grę jastrzębian. Ta drużyna pokazała nam, że jest nawet nie jedną, a dwie czy półtorej klasy lepszą od nas. Oprócz tego, że nie mieliśmy możliwości czysto technicznych, to trochę przeszliśmy obok tego meczu. To pierwszy taki mecz w naszym wykonaniu – mówił trener olsztynian. – Będziemy musieli od wtorku się pozbierać. Powiedziałem już chłopakom, że musimy zacząć myśleć pozytywnie i mieć w głowie jasno określony cel, a jest nim play-off. Po drodze mamy jeszcze mecz z ZAKSĄ. Musimy wrócić na nasze tory, na których byliśmy od początku sezonu. Dzisiaj się trochę wagonik wykoleił. Mam nadzieję, że przestawimy go z powrotem na te tory, o których wcześniej wspominałem – dodał Krzysztof Stelmach.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved