Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarze Stali pokonali lidera

I liga M: Siatkarze Stali pokonali lidera

W nyskim kotle dzieją się różne niespodziewane rzeczy, tym razem lider I ligi M uległ gospodarzom w trzech setach. Dzięki temu zwycięstwu siatkarze Stali AZS PWSZ wskoczyli na szóste miejsce w tabeli, wyprzedzając lepszym bilansem setów Krispol.

Spotkanie rozpoczęło się od punktowego ataku Dawida Bułkowskiego, a chwilę później asem serwisowym popisał się Patryk Szczurek i gospodarze objęli prowadzenie. Będzinianie po chwilowej niemocy doprowadzili do remisu po 3. Nysianie ponownie objęli przewagę, ataki kończył Mateusz Piotrowski i na pierwszej przerwie technicznej był wynik 8:6. Po pojedynczym bloku Mateusza Nożewskiego na Mariuszu Gacy miejscowi prowadzili 10:7. Podopieczni Krzysztofa Wójcika grali dużo środkiem, dlatego ich przewaga jeszcze wzrosła (16:12). Po przerwie atakiem z szóstej strefy popisał się Grzegorz Wójtowicz, ale gospodarze nie tracili impetu. Przy stanie 19:14 o czas poprosił trener gości Damian Dacewicz. Na niewiele się on zdał, bo zablokowany został Wójtowicz. W końcu przełamał się Michał Żuk i przyjezdni zaczęli odrabiać straty, po asie serwisowym Wójtowicza tracili cztery oczka (18:22). Ostatecznie nie udało się dogonić rywali, nysianie wygrali 25:19.

Druga partia była bardziej wyrównana, toczyła się wymiana ciosów do stanu po 8. Później do głosu doszli będzinianie, dzięki skutecznej grze w obronie i punktowym atakom Żuka i Tomasza Tomczyka (12:8). Jednak gospodarze się nie poddali, znak do odrabiania strat dał Piotrowski, który popisał się asem serwisowym. Po ataku ze środka Krzysztofa Rejno mieliśmy remis po 15. Ponownie odskoczyli podopieczni trenera Dacewicza, a złożyły się na to świetne obrony Marcina Mierzejewskiego, ataki Żuka i Tomczyka oraz mocny serwis Wójtowicza (19:15). Niemoc miejscowych przełamał Bułkowski. Dwa cenne punkty dorzucił Rejno, do tego jeszcze as serwisowy nysian i wyszli na prowadzenie 21:19. Wszystko zaczęło wychodzić gospodarzom, a błędy w przyjęciu zaczęli popełniać będzinianie. To wszystko dało zwycięstwo stalowcom w drugim secie 25:22.

Trzecia odsłona spotkania była podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że wyrównana walka trwała dłużej niż do ósmego punktu. Będzinianie rozpoczęli z dwoma zmianami w wyjściowym składzie: za Andrzeja Stelmacha i Michała Żuka weszli Jakub Oczko i Maciej Wołosz. Pierwszy punkt zdobył Mateusz Piotrowski. Po drugiej stronie siatki skutecznie atakował Tomczyk i po jego akcji siatkarze zeszli na pierwszą przerwę techniczną. Po niej kibice zgromadzeni w nyskiej hali mogli oglądać długie akcje. Po asie serwisowym Piotrowskiego stalowcy odskoczyli na dwa oczka (14:12). Dwa bloki Gacy i na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Dacewicza (19:18). Mocna zagrywka Bułkowskiego sprawiła duże problemy będzinianom, którzy nie mogli wyprowadzić skutecznej akcji. Nysianie prowadzili już 22:20. Gospodarze nie pozwolili sobie wyrwać zwycięstwa, ostatni punkt zdobył Kamil Długosz.

Stal AZS PWSZ Nysa – MKS Banimex Będzin 3:0
(25:19, 25:22, 25:23)

Stal: Szczurek, Bułkowski, Rejno, Długosz, Piotrowski, Nożewski, Biniek (libero) oraz Piórkowski
MKS: Żuk, Wójtowicz, Stelmach, Gaca, Tomczyk, Hunek, Mierzejewski (libero) oraz Król, Warda, Wołosz i Oczko