Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wielki powrót na stołek trenerski żeńskiej reprezentacji Włoch?

Wielki powrót na stołek trenerski żeńskiej reprezentacji Włoch?

fot. archiwum

Niedawno informowaliśmy, iż decydenci włoskiej federacji wciąż zastanawiają się nad tym, kto przejmie schedę po Marco Mencarellim, podając nazwiska nowych kandydatów. Tymczasem wiele wskazuje na to, iż wyboru już dokonano.

Nie Gianni Caprara, nie Davide Mazzanti, Giovanni Guidetti czy Marco Aurelio Motta, lecz Marco Bonitta zostanie nowym trenerem żeńskiej reprezentacji Włoch. Początkowo głównym kandydatem do objęcia tej funkcji był Caprara, lecz kontrakt z teamem z Piacenzy przekreślił jego szanse. Wobec tego Carlo Magri zadecydował, iż Azzurre ponownie poprowadzi doskonale w Polsce znany Marco Bonitta, który już w latach 2001-2006, z sukcesami, pełnił rolę pierwszego trenera Włoszek. Nic jednakże na razie nie jest oficjalnie potwierdzone, podobnie jak i nie jest podpisana umowa – Bonitta ma obowiązujący do końca sezonu angaż w CMC Ravenna i dopiero wraz z jego wygaśnięciem będzie mógł parafować kontrakt z FIPAV.

Przypomnijmy, że Bonitta prócz reprezentacji Włoszek trenował kluby z Bergamo i Rawenny w żeńskiej Serie A, a także w Serie A1 mężczyzn ekipy z Martina Franca, Rawenny a także Serie A2: z Rzymu i Cavriago. Ponadto pełnił rolę szkoleniowca reprezentacji Polski w latach 2007/2008 oraz w ubiegłym roku włoskich juniorów, z którymi zajął 3. miejsce na mistrzostwach świata w Turcji.

*Więcej na volleyball.itźródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved