Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Sulęcinie wiedzą, o co grają

W Sulęcinie wiedzą, o co grają

fot. archiwum

Siatkarze Olimpii Sulęcin występujący w II lidze wygrali dwa spotkania w walce o miejsca 1-4 w grupie 1. i są już pewni awansu do turnieju półfinałowego. Choć kolejny etap walki o I ligę jest już pewny, to trener Chajec przyznał, że nie ma mowy od odpuszczaniu.

Zespół Olimpii Sulęcin zaprezentował się w fazie grupowej II ligi mężczyzn znakomicie. Podopieczni trenera Łukasza Chajca zajęli pierwsze miejsce w grupie 1. i pewnie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek, którą rozpoczęli z dorobkiem dziewięciu oczek. W drugiej fazie grupowej, w której znalazły się cztery czołowe ekipy grupy 1., sulęcinianie wygrali dwukrotnie 3:0 i już zapewnili sobie miejsce w kolejnej części walki o I ligę, a mianowicie w turnieju półfinałowym. Zanim jednak przystąpią do arcyważnych meczów półfinałowych, muszą dokończyć rywalizację z wcześniejszej fazy. Najbliższym rywalem Olimpii będzie AZS UAM Poznań, z którym liderzy zmierzą się na ich terenie. – Na pewno do tego meczu podchodzimy normalnie, tak jak do wszystkich spotkań. Dopiero od następnych meczów w rundzie rewanżowej będę chciał dać szansę pogrania także innym chłopakom – przyznał trener Łukasz Chajec. – To też nie jest tak, że my te mecze będziemy odpuszczać i nie będziemy walczyć o zwycięstwo. Te zmiany też nie będą jakieś znaczące. To będzie jedna roszada, góra dwie. Cały zespół musi dobrze grać, musimy utrzymać tę formę i doskonalić naszą grę – dodał.

Przed startem rozgrywek ligowych team z Sulęcina nie był typowany jako faworyt drugoligowej rywalizacji. Dopiero kolejne spotkania pokazały, że w zespole drzemie siła i walka o czołowe miejsca w grupie. Od pewnego etapu sezonu sulęcinianie zajmowali fotel lidera, który z jednej strony był wyróżnieniem, lecz z drugiej był także związany z coraz większymi oczekiwaniami i presją. – Nam to nie przeszkadzało od momentu, kiedy byliśmy na pierwszym miejscu. Ja już nie raz powtarzałem, że nam presja nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie – ona nas mobilizuje do jeszcze większej i cięższej pracy. Wiemy, co robimy i wiemy, o co gramy – krótko odpowiedział Chajec.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved