Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Powoli staję się trenerem

Stephane Antiga: Powoli staję się trenerem

fot. archiwum

- Jest kilku młodych siatkarzy, którzy swoją postawą pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie chcę wymieniać nazwisk, na to przyjdzie jeszcze czas - mówi selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga, który skompletował już sztab szkoleniowy.

Cztery miesiące temu przyjąłeś propozycję objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski. Co zmieniło się w twoim życiu w tym czasie?

Stephane Antiga: Bardzo dużo się zmieniło. Z dnia na dzień coraz bardziej oswajam się z tą sytuacją. Coraz więcej czasu poświęcam na analizę gry poszczególnych zawodników, oceniam aspekty techniczne potencjalnych reprezentantów. Powoli kończę tworzenie programu przygotowań i startów na ten sezon. Po prostu staję się powoli trenerem (uśmiech).

Uważnie obserwujesz wydarzenia w świecie siatkówki. Jakieś wnioski?Jest kilku młodych siatkarzy, którzy swoją postawą pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie chcę wymieniać nazwisk, na to przyjdzie jeszcze czas. Jestem pod wrażeniem tego, co dzieje się wokół mistrzostw świata. Nie spodziewałem się, że promocja tej imprezy rozpocznie się tak wcześnie. To, co dzieje się teraz, pozwala wyobrazić sobie, co będzie działo się we wrześniu. Poza tym zaimponowali mi siatkarze z Jastrzębia, którzy przebojem weszli do finałowej fazy Ligi Mistrzów. Będę trzymał za nich kciuki.

Jak wygląda twoja współpraca z Philippem Blainem?

Podzieliliśmy się obowiązkami. Obaj obserwujemy grę potencjalnych reprezentantów, zwracając szczególną uwagę na specyficzne elementy przydatne w tworzeniu grupy mającej za cel odniesienie sukcesu podczas MŚ. Jesteśmy też w trakcie wstępnej analizy gry naszych przeciwników, oczywiście kolejne dane będziemy zbierać już w trakcie sezonu reprezentacyjnego.

Do rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego pozostało nieco ponad sześćdziesiąt dni. Jak będzie wyglądał jego pierwszy etap?

Maj będzie trudny. To zresztą nie tylko nasz problem. Sezon jest mocno „przeładowany”, a terminy napięte. Musimy zagrać w eliminacjach do mistrzostw Europy. Nie są to turnieje prestiżowe, ale dla nas ekstremalnie ważne. Zawodnicy nie będą mieli czasu na wypoczynek. Do treningów i gry przystąpimy praktycznie „z marszu”. Mimo trudności cel jest jasny- awans do mistrzostw.

Czy skompletowałeś już sztab reprezentacji?

Jesteśmy już gotowi. W sztabie znaleźli się ludzie kompetentni, mający doświadczenie, do których mam zaufanie. Każdy z nas wie, za co odpowiada i jestem pewien, że wspólnie zrobimy wszystko, by zawodnicy przystępowali do gry w maksymalnie komfortowych warunkach. Reszta jest w ich głowach i rękach siatkarzy.

Rozmawiał Mariusz Szyszko – pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved