Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Po porażkach czas na sobotnie zwycięstwa

PlusLiga: Po porażkach czas na sobotnie zwycięstwa

fot. archiwum

W sobotę w bielskiej hali pod Dębowcem zmierzą się ze sobą dwie drużyny, które zainaugurowały trwający obecnie sezon PlusLigi - beniaminek BBTS Bielsko-Biała podejmie mistrza Polski, wicelidera tabeli - Asseco Resovię Rzeszów.

Nie można ukryć, że podopieczni Wiktora Kreboka są w widocznym kryzysie – nie tylko formy, ale i wiary we własne możliwości. Po przegranym w środę meczu z Effectorem Kielce bielszczan opuściły resztki nadziei na polepszenie swojej lokaty w tym sezonie. – Przegraliśmy kolejny mecz – tylko tyle o grze swojego zespołu miał do powiedzenia kapitan BBTS-u, Grzegorz Kokociński. Nie można dziwić się jego defetyzmowi, gdyż w tym sezonie gospodarze jutrzejszego pojedynku wygrali tylko trzy mecze, a w drugiej części fazy zasadniczej uzyskali zaledwie dwa „oczka”, przegrywając w stosunku 2:3 z bardziej doświadczonymi drużynami. Poza spotkaniem z Resovią przed siatkarzami ze stolicy Podbeskidzia jest jeszcze pojedynek w Warszawie z miejscowym AZS-em. Będą to szczególnie ważne dla nich mecze nie tylko ze względu na honor bielskiej ekipy, ale także możliwość utraty miejsca w PlusLidze. Mimo zamknięcia siatkarskiej ekstraklasy w szczególnych warunkach budżetowych i przy odpowiednim bilansie zwycięstw drużyny z niższej klasy rozgrywkowej mogą złożyć akces do gry w wyższej, powodując degradację najsłabszego z reprezentantów PlusLigi. Bielszczanie wyraźnie nie radzą sobie z ciążącą na nich presją, a ich sytuacja pogarsza się mimo niedawnej zmiany na stanowisku trenerskim. Trzeba jednak zaznaczyć, że Wiktor Krebok cudotwórcą nie jest i w kilka tygodni nie jest w stanie całkowicie zmienić obrazu gry swoich podopiecznych – czas na dywagacje o tym, czy jego przyjście do zespołu z Bielska-Białej nie nastąpiło za późno, przyjdzie po sezonie. Zdaje się, że cała siła BBTS-u tkwi w atakującym Jose Luisie Gonzalezie – zawodnik ten jest jednym z najskuteczniejszych siatkarzy rozgrywek i z dorobkiem 289 „oczek” na koncie zajmuje czwartą pozycję wśród najlepiej punktujących siatkarzy. W ostatnim czasie z dobrej strony pokazuje się również występujący na pozycji przyjmującego Bartosz Bućko, który w zmaganiach z Effectorem był najskuteczniejszym zawodnikiem po swojej stronie boiska, zapisując w sumie piętnaście punktów na koncie bielszczan. W nadchodzącym pojedynku z mistrzami Polski na pewno niebagatelną rolę odegra postawa libero, którym w ostatnim spotkaniu z kielczanami był Przemysław Czauderna.Adam (Swaczyna – przyp. red.) na pewno jest naszym podstawowym libero, który w tym sezonie radzi sobie naprawdę dobrze w defensywie i z tego co wiem, ma wysoki procent skuteczności. Przez to, że grał w większości spotkań, jest pewniejszy na tej pozycji niż jego zmiennik – Przemek Czauderna – tak o kwestii kontuzji Adama Swaczyny po ostatnim pojedynku wypowiadał się środkowy ekipy z Podbeskidzia, Bartosz Buniak. W sytuacji, w której jest obecnie BBTS, podopiecznym trenera Kreboka pozostaje wierzyć, że spełnią się inne słowa tego zawodnika. – Mam nadzieję, że z Resovią zaprezentujemy się pewniej niż ostatnio. Z nimi gra się nam o tyle lepiej, że presja jest mniejsza – nie powinniśmy, a możemy – powiedział zawodnik. Kibicom bielszczan nie pozostaje nic innego, jak tylko wierzyć Buniakowi.

Wydawałoby się, że w gorszym położeniu niż mistrzowie Polski są ich sobotni rywale, jednak rzeszowianie nie będą grali całkowicie bez presji. Po przegranym środowym pojedynku z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle podopieczni Andrzeja Kowala musieli pogodzić się z drugim miejscem w ligowej tabeli i stratą trzech punktów do liderującej Skry. Wydaje się, że ostatnia przegrana w Lidze Mistrzów z Jastrzębskim Węglem mocno odbiła się na siatkarzach z Podkarpacia. Mimo wszystko w nadchodzącym pojedynku z beniaminkiem PlusLigi będą mieli w pamięci wygraną z nim w spotkaniu inaugurującym siatkarskie zmagania w tym sezonie. Rzeszowianie rozprawili się wtedy gładko z niżej notowanymi przeciwnikami, wygrywając 3:0. Zdaje się, że i tym razem Fabian Drzyzga lub Lukas Tichacek nie powinni mieć problemu z podporządkowaniem sobie na boisku podopiecznych Wiktora Kreboka. Myśleć będą musieli przede wszystkim o bloku jako najlepszej obronie dla szarżującego na prawym skrzydle Gonzaleza – do swojej dyspozycji będą mieli świetnie spisujących się w poprzednich pojedynkach Łukasza Perłowskiego i Piotra Nowakowskiego, którzy w tym sezonie mają na swoim koncie kolejno 32 i 47 bloków. Rzecz jasna na pewno nie zabraknie im także mocy w ataku, którą przez cały sezon zachowuje Jochen Schoeps. W poprzednim pojedynku z bielszczanami to właśnie jego postawa była kluczową dla wyniku meczu i zagwarantowała rzeszowianom powodzenie nawet w najbardziej newralgicznych sytuacjach. Podobnie sprawa się ma w odniesieniu do innego filaru Resovii – Oliega Achrema, który zajmuje dwunaste miejsce wśród najczęściej punktujących zawodników – w poprzednim pojedynku z BBTS-em na swoim koncie zapisał dziesięć „oczek”.

Obie drużyny podejdą bardzo poważnie do sobotniego starcia, bowiem mają wiele do udowodnienia – bielszczanie chcą wreszcie przełamać passę porażek i pokazać, że zależy im na dalszej grze w PlusLidze, a podopieczni trenera Kowala pragną odrzucić wspomnienia z porażek w europejskich parkietach i będą chcieli umocnić swoją pozycję na drodze do obrony mistrzostwa Polski. Nie ulega wątpliwości, że Achrem i spółka będą trudnym orzechem do zgryzienia dla stojących po drugiej stronie boiska bielszczan, ale jutrzejsi gospodarze zdają sobie sprawę z tego, że niewiele pozostało już szans, by w tym sezonie drużyny z Bielska-Białej zmazały widmo porażek z zespołami z Rzeszowa. Czy im to się uda – przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania w bielskiej hali pod Dębowcem o godzinie 17.00.Faworytem według firmy Unibet będą przyjezdni (1×1,05). W przypadku zwycięstwa gospodarzy za każdą złotówkę na nich postawioną można uzyskać prawie osiem razy więcej.

Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe spotkania siatkarskie

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved