Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Dobra postawa CV Mitteldeutschland w 19. kolejce

Niemcy: Dobra postawa CV Mitteldeutschland w 19. kolejce

W 19. kolejce rozgrywek Bundesligi z bardzo dobrej strony pokazało się CV Mitteldeutschland, które zdobyło punkt w starciu z liderem. Tradycyjnie już bez punktu VC Dresden Alana Wasilewskiego. Wygrał także zespół Łukasza Szarka.

Siatkarze VfB Friedrichshafen byli zdecydowanymi faworytami spotkania z CV Mitteldeutschland Artura Augustyna, ale dość niespodziewanie musieli sporo się namęczyć i wygrali dopiero po tie-breaku. Obie drużyny grały bardzo nierówno. W dwóch pierwszych setach raz jeden, raz drugi zespół odniósł gładkie zwycięstwo. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, ale potem to wicemistrzowie kraju przejęli inicjatywę na boisku, wypracowali sobie kilka oczek przewagi i nie pozwolili już sobie odebrać wygranej. Czwarta partia była najbardziej zacięta, niemal przez cały czas wynik oscylował blisko remisu, ale ostatecznie to siatkarze CV Mitteldeutschland zdołali rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. W tie-breaku podopieczni Steliana Moculescu okazali się już zdecydowanie bezkonkurencyjni. Obie drużyny zagrały bardzo dobrze w bloku, podopieczni Ulfa Quella zdobyli tym elementem 18 punktów, natomiast ich rywale 16. Obie ekipy bez rewelacji zagrały jednak jeżeli chodzi o atak, gdzie VfB miało 43% skuteczności, a CV 37%. Gospodarze mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki, notując zaledwie 26% efektywności w tym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Dla CV Mitteldeutschland najwięcej punktów zdobył Joren Zeeman (19), a nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny przegranej odebrał Filip Palgut. Artur Augustyn zapunktował 12 razy, 2 razy udanie atakował (40%), a dodatkowo popisał się 4 asami serwisowymi i 6 blokami, co uczyniło go najlepiej serwującym i blokującym graczem meczu. MVP wybrano rezerwowego rozgrywającego, Jana Zimmermanna, który wszedł na boisko w czwartym secie, najwięcej oczek dla VfB Friedrichshafen zdobył Wenczesław Simeonow (19).

CV Mitteldeutschland – VfB Friedrichshafen 2:3
(16:25, 25:18, 20:25, 25:23, 9:15)

Kolejny już mecz z zerową zdobyczą punktową zanotowało VC Dresden Alana Wasilewskiego. Ostatni zespół w tabeli nie miał za wiele do powiedzenia w pierwszych dwóch setach meczu z Generali Haching, walkę podjęli jedynie w partii trzeciej, ale ostatecznie to podopieczni Mihaia Paduretu odnieśli kolejny sukces, czwartą wygraną z rzędu. Niedawni rywale PGE Skry Bełchatów w CEV Cup przeważali w każdym elemencie, a zwłaszcza w ataku i bloku. W tym pierwszym elemencie Generali uzyskało 53% skuteczności, rywale zaś 40%. Rywalizację w bloku wygrali w stosunku 8:2. MVP wybrano Simona Hirscha, który zdobył aż 21 punktów. Alan Wasilewski z dorobkiem 8 oczek okazał się najlepiej punktującym w swoim zespole. Polak zanotował 64% skuteczności w ataku, którym zdobył 7 punktów, do tego dołożył jeszcze asa serwisowego. Wyróżnienie dla najlepszego gracza pokonanych odebrał jednak rozgrywający Santino Rost.

VC Dresden – Generali Haching 0:3
(18:25, 15:25, 23:25)

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli siatkarze VSG Coburg/Grub, którzy pokonali nieco wyżej notowany Moerser SC, dla tego teamu z kolei była to trzecia porażka w serii. W pierwszym secie goście prowadzili już 16:12, ale ostatecznie stracili całą przewagę i o ich zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. W drugim secie VSG od początku wypracowało sobie kilka punktów nadwyżki i już do końca seta kontrolowało boiskowe poczynania. Wynik 2:0 spowodował dekoncentrację w szeregach przyjezdnych, którzy w kolejnej partii wyraźnie odstawali od rywali i w konsekwencji musieli walczyć o zwycięstwo w czwartej odsłonie. W niej goście prowadzili już 16:11, ale pozwolili rywalom zbliżyć się na 19:21, ale to było wszystko, na co było stać siatkarzy Moerser SC, którzy od tego momentu zdobyli już tylko jeden punkt. Oba zespoły popełniły dość dużo błędów, ich liczba oscylowała w granicach 30, ale zdecydowanie więcej popełnili ich gospodarze i to, wydaje się, było decydujące. MVP został wybrany zdobywca 14 punktów, Daniel Malescha (38% skuteczności w ataku), 18 oczek zdobył Kevin Foyer (62%). Pokonanym nie pomogło nawet 26 punktów Marka Plotyczera, który otrzymał wyróżnienie dla najlepszego w przegranej drużynie.

Moerser SC – VSG Coburg/Grub 1:3
(27:29, 21:25, 25:16, 20:25)

Siatkarze TV Ingersoll Buhl po walce prowadzili już w meczu z evivo Duren 2:0, ale w trzecim secie od drugiej przerwy technicznej ich gra uległa znacznemu pogorszeniu, co wykorzystali rywale, przedłużając swoje szanse na wygranie spotkania. W kolejnej partii emocji również nie brakowało, ale im bliżej końcówki, tym przewaga drużyny Rubena Wolochina rosła (21:17) i ostatecznie zanotowała ona trzecią wygraną z rzędu. Gospodarze znacznie lepiej zagrywali, utrudniając rywalom przyjęcie zagrywki, które w zespole z Buhl wynosiło zaledwie 32%, natomiast evivo zanotowało 63% efektywności w odbiorze zagrywki. W asach serwisowych było 7:1 dla gospodarzy. Drużyna Łukasza Szarka nadrabiała jednak braki w przyjęciu dobrym atakiem, gdzie zanotowała 47% skuteczność, przy 40% rywali. Łukasz Szarek pojawił się na boisku na chwilę w trzecim secie, ale nie zdobył punktu. MVP wybrano zdobywcę 10 punktów, Nicholasa Vogela (60% skuteczności w ataku), 13 punktów zdobył Marvin Prolingheuer (38%). Dla pokonanych 16 oczek zdobył Sebastian Gevert i to on został wyróżniony jako najlepszy wśród przegranych.

evivo Düren – TV Ingersoll Bühl 1:3
(21:25, 22:25, 25:19, 20:25)