Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Chcemy grać skuteczną siatkówkę

Marcin Wika: Chcemy grać skuteczną siatkówkę

fot. Arkadiusz Buczyński

Transfer Bydgoszcz po słabym początku sezonu gra coraz lepiej i zdobywa cenne punkty. Dobrą dyspozycję podopieczni trenera Heynena potwierdzili w meczu z AZS-em Olsztyn wygranym za 3 punkty. - Jesteśmy bliżej play-off - mówił Marcin Wika.

Na początek gratulacje, wygrana na swoim terenie 3:1 z Indykpolem AZS Olsztyn. Nie licząc tego drugiego seta, to cały mecz był na przewagi i zapewnił kibicom wiele wrażeń. Czego się spodziewaliście po rywalu, który ma zapewnione miejsce w play-off?

Marcin Wika: – AZS Olsztyn jest rewelacją tych rozgrywek, świadczy o tym miejsce w tabeli. Jest to bardzo dobry zespół i przestrzegaliśmy, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Tak jak wspomniałeś, nie licząc drugiego seta, było to zacięte spotkanie i wszystko rozstrzygało się w końcówkach.

Rok temu pozbawiliście drużynę z Olsztyna szans gry w play-off, gdy w decydującym meczu w ostatniej kolejce wygraliście 3:0. Spodziewaliście się, że olsztynianie będą chcieli się „zemścić”, że wyjdą bardziej zmotywowani?– Trzeba się o to zapytać chłopaków z Olsztyna czy się chcieli zemścić za tamten sezon. Ja myślę, że nie. Każdy wychodzi na parkiet po to, aby wygrać i podobnie było tym razem. My się cieszymy, że mamy trzy punkty i jesteśmy bliżej play-off. Bo o to walczymy.

Właśnie, play-off. Obecnie walczycie o to ósme miejsce z drużynami z Gdańska i z Kielc. Patrzycie z obawami na poczynania rywala czy po prostu najważniejsze dla was jest to, co wy sami robicie?

– Skupiamy się przede wszystkim na sobie. Chcemy grać dobrą i skuteczną siatkówkę, a to, co inni rywale robią, nas nie interesuje. Na pewno ta walka o play-off będzie toczyła się do ostatniej kolejki.

Jak podchodzicie do tego tygodnia pod względem kondycyjnym? Za kilka godzin rozegracie kolejny ważny mecz z AZS-em Częstochowa, który co prawda odpadł z rywalizacji o play-off, ale na pewno będzie chciała poprawić sobie morale.

– AZS Częstochowa nie ma nic do stracenia, a u siebie gra ostatnio dobrze. Jedziemy na trudny teren, ale jedziemy też po zwycięstwo.

Rok temu walczyliście o medale, a teraz do samego końca o sam awans do play-off. Macie ponad to jakieś inne cele jeszcze na ten sezon?

– Na obecną chwilę skupiamy się na byciu w najlepszej ósemce i nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość. Chcemy awansować, a gdy to się uda, to będziemy sobie stawiać kolejne cele, które krok po kroku będziemy chcieli zrealizować.

* rozmawiał Mariusz Kraszewski (indykpolazs.pl)

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved