Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Trwają negocjacje PZPS-u z Ministerstwem Sportu i Turystyki

Trwają negocjacje PZPS-u z Ministerstwem Sportu i Turystyki

fot. FIVB

Nadal brakuje pieniędzy do zorganizowania turnieju finałowego MŚ w Polsce. - Trudno określić, jaka to będzie kwota. Wiemy, że ministerstwo nie jest w stanie wyasygnować maksymalnej kwoty 16 milionów - mówi Wojciech Czayka, dyrektor techniczny turnieju.

Wystąpiliśmy do ministerstwa o wsparcie w kwocie 16 mln zł – ujawnił w listopadzie 2013 r. prezes Mirosław Przedpełski. Związek liczy na pomoc ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, jednak wciąż bez szczęśliwego zakończenia. Istnieją bowiem wątpliwości prawne, czy można wyłożyć środki budżetowe na tę imprezę.

Negocjacje w sprawie dofinansowania nadal się toczą. Rozważamy, jakie działania mogą być wsparte przez ministerstwo i to tylko w trybie konkursowym. Nie ma jeszcze żadnych ustaleń i decyzji – powiedział wczoraj Jan Pośnik z MSiT podczas posiedzenia specjalnej sejmowej podkomisji kierowanej przez byłego siatkarza Pawła Papkego. Jesteśmy zaniepokojeni stanem tych rozmów – martwili się posłowie i wyliczali, że do rozpoczęcia mistrzostw zostało już tylko sześć miesięcy. – W końcu zabraknie czasu – dodawali. Nieco więcej optymizmu zaprezentował dyrektor techniczny mistrzostw świata Wojciech Czayka, który poinformował, że negocjacje cały czas się toczą. – Trudno określić, jaka to będzie kwota. Wiemy, że ministerstwo nie jest w stanie wyasygnować maksymalnej kwoty 16 milionów. Mamy nadzieję, że rozmowy zakończą się sukcesem, to znaczy nam pozwolą na godne zorganizowanie mistrzostw, a z drugiej strony nie narazi to ministerstwa na zastrzeżenia co do celowości wydatkowania tych pieniędzy – ocenił Czayka.

Przedstawiciele Polsatu – Maciej Stec i Marian Kmita – przekazali informacje na temat przekazu telewizyjnego mistrzostw, czyli transmisji ze 103 meczów. Spotkania reprezentacji Polski będą pokazywane w otwartym, głównym kanale Polsatu. Przy okazji wyrazili żal z powodu małego zainteresowania instytucji państwowych ofertą promocyjno-reklamową. Polsat zakupił prawa telewizyjne w 2007 r. za 100 mln zł, lecz poniesie stratę. Mistrzostwa (30.08-21.09) określane są jako największa impreza w tym roku w naszym kraju. Dla kibiców będzie dostępnych milion biletów, których sprzedaż rozpocznie się 7 kwietnia.źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved