Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Eleonora Dziękiewicz: Przełamałyśmy niemoc z pierwszej partii

Eleonora Dziękiewicz: Przełamałyśmy niemoc z pierwszej partii

fot. Mirosław Stroński

- W pierwszej partii nie udało nam się zagrać tego, na co byłyśmy przygotowane, potem było już tylko lepiej. Możemy cieszyć się ze zwycięstwa - powiedziała po wygranym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski środkowa dąbrowskiego zespołu, Eleonora Dziękiewicz.

Gratuluję zwycięstwa w spotkaniu, którego początek nie wskazywał wygranej.

Eleonora Dziękiewicz:Dziękuję za gratulacje. Cieszę się z tego jakże ważnego zwycięstwa. W dzisiejszym spotkaniu od partii drugiej dobrze zaczęła funkcjonować zagrywka. W pierwszym secie miałyśmy trochę nerwowe przyjęcie, poza tym element zagrywki nam po prostu nie wychodził i dlatego przegrałyśmy tę premierową odsłonę.

W drugiej okazałyście się zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie gry.Do spotkania przystąpiłyśmy bardzo mocno skoncentrowane. Od pierwszych chwil chciałyśmy w stu procentach zrealizować przedmeczowe założenia taktyczne, może dlatego też wkradła się w naszą grę dość duża nerwowość. W pierwszej partii nie udało nam się zagrać tego, na co byłyśmy przygotowane, potem było już tylko lepiej, przełamałyśmy naszą niemoc z pierwszego seta i możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Można też powiedzieć „do trzech razy sztuka”.

W rundzie zasadniczej uległyśmy zespołowi z Wrocławia dwa razy. Przed własną publicznością przegrałyśmy w tie-breaku, by na wyjeździe przegrać w czterech setach. Powiedzenie sprawdziło się i zapewniam, że teraz będzie już tylko lepiej. Do Wrocławia pojedziemy postawić kropkę nad i. W rundzie zasadniczej może nie szło nam najlepiej, w Pucharze Polski występujemy przecież w roli jego obrońcy i dlatego naszym najbliższym celem jest awans do turnieju finałowego.

Dzisiejsza zaliczka może napawać optymizmem.

Wygrana trzy do jednego to przyzwoita zaliczka przed spotkaniem rewanżowym. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rewanż spacerkiem nie będzie. Wrocławski Impel to pretendent do najwyższego podium mistrzostw Polski. Jest to klasowy zespół i trudny przeciwnik. W spotkaniu rewanżowym walczyć będziemy do ostatniej piłki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved