Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Każdy z nas zagrał bardzo dobrze

Dominik Witczak: Każdy z nas zagrał bardzo dobrze

fot. archiwum

- Wola walki i wiara w to, że wygramy z drużyną z Rzeszowa - to był klucz do sukcesu w pojedynczych akcjach, późnej w setach, a na końcu w meczu - mówił po wygranej z Resovią atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dominik Witczak.

Pierwszy set w wykonaniu ZAKSY nie był najlepszy, w kolejnej partii odbudowaliście się mentalnie, co było tego przyczyną?

Dominik Witczak: Myślę, że najważniejsze było to, że nie poddaliśmy się, przegrywając pierwszego seta bardzo wysoko, w kolejnych partiach też nie zawsze prowadziliśmy, ale to już była inna gra. Wola walki i wiara w to, że wygramy z drużyną z Rzeszowa – to był klucz do sukcesu w pojedynczych akcjach, późnej w setach, a na końcu w meczu.

W meczu zagrał Dan Lewis. Jego obecność na boisku wam pomogła?Dan Lewis dał bardzo dobrą zmianę, obronił parę trudnych piłek, zablokował kilka razy. Każdy z nas daje z siebie wszystko, bez znaczenia jest to, czy jest się zawodnikiem szóstkowym, czy wchodzi się na boisko z kwadratu dla rezerwowych. W tym przypadku zmiana przyniosła rewelacyjny efekt. Po to jest nas trzynastu, żeby sobie pomagać. Na treningach ciężko pracujemy, by zespołowi dawać jakiś plus, pozytyw, żeby dać z siebie wszystko i pociągnąć wspólnie ZAKSĘ do zwycięstwa.

Statuetka MVP powędrowała do ciebie…

Moim zdaniem nagroda MVP należy się całej drużynie, w tym meczu każdy z nas zagrał bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o zdobycz punktową, to z pewnością Dick Kooy był moim faworytem. Szczególnie za końcówkę meczu, zwłaszcza za punktowe zagrywki, bo bez nich byłoby nam bardzo ciężko zwyciężyć.

W sobotę przed ZAKSĄ mecz z Czarnymi Radom. To trudny przeciwnik?

Musimy pojechać do Radomia bardzo skoncentrowani, bo przegrały tam drużyny z Bełchatowa oraz Jastrzębia, czyli dwa bardzo mocne zespoły. Czarni Radom to zespół bardzo waleczny, który się nie poddaje, my będziemy musieli zagrać z takim samym zaangażowaniem jak w meczu z Resovią. Myślę, że wtedy wynik będzie pozytywny dla ZAKSY.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved