Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Znamy wszystkich uczestników 1/4 MP juniorów

Znamy wszystkich uczestników 1/4 MP juniorów

fot. archiwum

Młodzieżowe rozgrywki na szczeblu centralnym zostały zrewolucjonizowane. 48 drużyn zacznie zmagania od ćwierćfinałów. Wśród nich zabrakło dwukrotnych mistrzów Polski, czyli siatkarzy Exactu Systems Norwid Częstochowa, którzy zajęli 4. miejsce na Śląsku.

W tym sezonie zlikwidowano etap 1/8 finału. Wszyscy zaczynają rozgrywki od ćwierćfinału. Niezmiennie awans na szczebel uzyskały po trzy najlepsze zespoły z każdego województwa. 48 drużyn podzielono na osiem sześciozespołowych grup. Te podzielono na dwie podgrupy. W trzyzespołowej podgrupie każdy zagra z każdym, a ostatniego dnia zespoły z pierwszych i drugich miejsc zagrają na krzyż. Zwycięzcy tych spotkań uzyskają awans do półfinałów, w których w końcu grupy będą losowane.

Dużym zaskoczeniem jest brak zespołu, który w dwóch ostatnich latach sięgał po złote medale, czyli Exact Systems Norwid Częstochowa. Siatkarze spod Jasnej Góry zajęli w turnieju o mistrzostwo Śląska czwarte miejsce. – Na pewno do tego, aby uzyskać awans do 1/4 MP, zabrakło nam najzwyczajniejszego zgrania. Niby każdy z nas grał, czy to w II lidze, III lidze, czy też chłopcy ze Spały grali w swoich rozgrywkach, ale razem w takim składzie wcześniej nie graliśmy. Ale nie zdarzyło się ani razu, żebyśmy zagrali coś razem. Drugim powodem na pewno są nasze głowy. Nie ukrywajmy, ale mamy taką mentalność, że gdyby pierwszy mecz z TS-em Volleyem Rybnik poszedł po naszej myśli i wygralibyśmy w końcówkach, to w kolejnych spotkaniach zagralibyśmy lepiej. Trenerom nie udawało się zawsze trafić ze zmianami, a też mieli prawo być zaskoczeni tym, co się działo na boisku, bo chyba takiej parodii dawno nie widzieli – przyznał szczerze Maciej Madej, rozgrywający Norwida. Jednak jest jeszcze szansa, że częstochowianie zagrają, prezesi klubu napisali pismo do PZPS-u z prośbą o "dziką kartę". – Mamy nadzieję, że prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie i wrócimy do rozgrywek na miejsce innej drużyny. Gdyby tak się stało, to na pewno przystąpilibyśmy do tego z wielkim sportowym gniewem i chęcią udowodnienia czegoś najpierw sobie, a potem wszystkim dookoła, że to po prostu była wpadka – dodał Madej. Na razie ze Śląska pojadą dwie drużyny Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, tu trzeba upatrywać faworytów do medali, oraz TS Volley Rybnik.

Na Dolnym Śląsku mistrzami województwa został zespół Bielawianki Bielawa, który pozbawił złotego medalu Gwardię Wrocław, która od wielu lat nie miała dla siebie konkurentów w województwie. Jak Bielawiance udało się przerwać passę gwardzistów? – Nasza siła niewątpliwie tkwi w regularnym przyjęciu i defensywie, w każdym meczu graliśmy o zwycięstwo, przegraliśmy tylko dwa spotkania i na koniec sezonu zajęliśmy pierwsze miejsce (nie był rozgrywany turniej dodatkowy – przyp. red.). Nikogo się nie boimy, mimo że przez kilka ostatnich lat nasz zespół nie grał na szczeblu centralnym. Oczywiste jest to, że nie jedziemy do Jastrzębia-Zdroju w roli faworyta, ale to nas się mają bać, bo jesteśmy drużyną, która od x czasu pozbawiła Gwardię złota na dolnośląskim terenie – zauważył Maciej Byczek, libero Bielawianki. Trzecie miejsce zajął zespół Victorii PWSZ Wałbrzych.W kujawsko-pomorskim jak zwykle rządzi Chemik Bydgoszcz, jego dwie drużyny oraz UKS Włocławek zagrają w ćwierćfinale. Zmiana warty nastąpiła w województwie lubuskim, żadna z drużyn grająca w tamtym sezonie nie zagra w tegorocznych rozgrywkach. Awans wywalczyły drużyny: Volley Gubin, Trzynastka Zielona Góra i GTPS Gorzów Wlkp. Z lubelskiego zagrają: UKS Międzyrzecka Trójka, Avia Świdnik i Serbinów Biała Podlaska. Skra Bełchatów wywalczyła mistrzostwo województwa łódzkiego, tracąc tylko seta w turnieju dodatkowym i jest stawiana w roli jednego z faworytów do medali. Drugie miejsce zajęła Wifama Łódź, zaś trzecie Bzura Ozorków. Z Małopolski w turniejach ćwierćfinałowych powalczą MKS Andrychów, Wawel Kraków i Kęczanin Kęty.

Niezwykle dużo emocji przysporzył turniej dodatkowy na Mazowszu. Rzutem na taśmę mistrzem został zespół Metra Warszawa, w ubiegłym roku zdobył brąz na MP. Po dwóch meczach MKS MDK Warszawa był na pierwszym miejscu, jednak w ostatnim meczu, bez Tobiasza Wojtkowskiego i Artura Szalpuka, przegrał, przez co uplasował się na drugim miejscu. Trzecie zajęli Czarni Radom. W województwie opolskim awans uzyskały zespoły: MMKS Kędzierzyn-Koźle, AZS PWSZ Nysa i UKS MOS Opole. Turniej dodatkowy w świętokrzyskim toczył się pod dyktando AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Effector Kielce, w którym zawsze siedmiu juniorów jeździ na mecze Młodej Ligi. – Z meczu na mecz gramy coraz lepiej i spokojniej, zdobywamy coraz więcej doświadczenia. Mimo że w tym składzie gramy od niedawna, na boisku nie mamy problemów ze zgraniem. Nasze szanse w 1/4 MP oceniam na wysokie, gramy u siebie i chcemy wygrać wszystkie mecze – powiedział Mariusz Wacek, środkowy Effectora.

Na Podkarpaciu w rozgrywkach juniorskich prym wiodą siatkarze AKS-u Rzeszów, którzy w ubiegłym roku zdobyli srebro, a dwa lata temu brąz na MP. Teraz rywalizację rozpoczną dwie drużyny AKS-u oraz Błękitnych Ropczyce. Województwo podlaskie będą reprezentować zespoły: UKS Libero Hajnówka, UKS Centrum Augustów i MUKS Gim-Net Mońki. Z pomorskiego prawo gry na szczeblu centralnym wywalczyły drużyny: Trefla Gdańsk, SKS-u Starogard Gdański i Juranda Malbork. Trzy różne kluby z Olsztyna zagrają w ćwierćfinale: Chemik, UKS Tempo-25 i AZS UWM. Po kilku latach udało się siatkarzom Jokera Piła wywalczyć mistrzostwo województwa wielkopolskiego. Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się także zespoły UKS-u Rataje Poznań i Kaniastki Gostyń. Województwo zachodniopomorskie będą reprezentować: Maraton Świnoujście, Błyskawica Szczecin i Żak Pyrzyce. Turnieje ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 28.02-2.03.

Zobacz również:
Podział na grupy w 1/4 mistrzostw Polski juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved