Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Chcemy zająć 2. miejsce po rundzie zasadniczej

Paweł Szabelski: Chcemy zająć 2. miejsce po rundzie zasadniczej

fot. archiwum

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza część sezonu. Jednak przed fazą play-off czeka ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Siatkarze Cuprum Lubin zagrają w Tychach z TKS-em, gdzie muszą się przełamać, bo na wyjazdach nie szło im najlepiej.

Zgadza się, to jest okazja na przełamanie – powiedział trener Cuprum, Paweł Szabelski. – Na obcych parkietach zdobyliśmy ostatnio jeden z dziewięciu możliwych punktów. To jest wynik bardzo poniżający. Każda nasza porażka to tak, jakbyśmy otrzymali cios w serce. Nie tylko kibice to przeżywają. My jako zawodnicy nie chcemy dopuścić do tego, żeby w tym ostatnim meczu padł jakiś inny rezultat jak nasze zwycięstwo. Dążymy do tego, żeby pokonać Tychy i zająć drugie miejsce po fazie zasadniczej – dodał szkoleniowiec.

Pierwszym waszym rywalem w play-off będzie Krispol Września lub AZS Stal Nysa. Z kim byłoby lepiej zagrać?

Paweł Szabelski: – To są zbliżone drużyny, ale paradoksalnie bardzo różne w takich szczegółach siatkarskich. Krispol jest na pewno bardziej doświadczony i groźniejszy pod względem warunków fizycznych. Nysa z kolei gra bardzo ryzykownie. To im się czasami opłaca. W tym momencie nie zastanawiajmy się, kto będzie naszym rywalem. Pomyślmy nad naszą grą i naszą inicjatywą na parkiecie. Jak jeszcze poprawimy grę, to każdy rywal, który przyjedzie do Lubina, będzie w naszym zasięgu.Teraz jedziecie do Tychów. TKS pokazał, że potrafi sprawić niespodziankę.

– Pokonali dwa razy rywala, z którym my nie wygraliśmy ani seta. Mówię tu o Siedlcach. Tychy to nie jest wygodny rywal. Mają kilku doświadczonych graczy. Jest tam zawodnik, który grał w PLS-ie, zawodnik, który występował 10 sezonów w I lidze. Liga weryfikuje jednak każdy zespół. Runda najważniejszego grania dopiero przed nami. Mam nadzieję, że mecz z Tychami będzie odskocznią ku lepszemu.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved