Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Muszynianki nie dały szans Legionovii i awansowały do 1/4 finału

PP: Muszynianki nie dały szans Legionovii i awansowały do 1/4 finału

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego po wygranej 3:2 w Muszynie, w meczu rewanżowym Pucharu Polski nie dały szans legionowiankom. Wygrały na wyjeździe w trzech setach i pewnie awansowały do ćwierćfinału, w którym zagrają z Treflem Sopot.

Już na początku pierwszego seta podopieczne Bogdana Serwińskiego zdołały wypracować znaczną przewagę dzięki dobrym zagraniom Karoliny Różyckiej i Mariny Cvetanović. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły czterema oczkami po dobrym zagraniu Aleksandry Jagieło. Po wznowieniu gry Cvetanović posłała piłkę w siatkę. Legionowianki jednak nie dawały za wygraną. Skuteczne ataki Bereniki Tomsi w połączeniu z efektywnymi zagraniami Anny Sołodkowicz pozwoliły miejscowym zniwelować przewagę rywalek do dwóch oczek (12:14). Skuteczny blok muszynianek i niemal nieomylna Różycka sprawiły jednak, że to goście prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:13. Gdy drużyny ponownie pojawiły się na parkiecie, dobra passa muszyńskiego zespołu nadal trwała. Skuteczne bloki Jagieło i Wojcieskiej w połączeniu z zagrywką Różyckiej nie dawały szans przeciwniczkom. Choć grę legionowianek nieco podciągnęła Aleksandra Wójcik, nie udało jej się odrobić znacznych strat. Piłka setowa pojawiła się już przy wyniku 24:16. Próbę zakończenia odsłony udaremniła Sołodkowicz, jednak chwilę później Jagieło dopisała do konta swojej drużyny ostatnie oczko.

Druga partia również rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych, jednak tym razem podopieczne Macieja Kosmola zdołały odrobić straty i doprowadzić do remisu. Dużą rolę odegrały Berenika Tomsia i Anna Rybaczewski. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną legionowska atakująca posłała piłkę z zagrywki w siatkę, tym samym dając przeciwniczkom jedno oczko zapasu. Po wznowieniu gry na zagrywce pojawiła się Różycka i od tego momentu rozpoczęły się problemy gospodyń. Przy serwisach muszyńskiej przyjmującej przyjezdnym udało się zdobyć aż sześć kolejnych punktów. Dopiero błąd w polu zagrywki przerwał szczęśliwą serię podopiecznych Serwińskiego. Na drugiej przerwie technicznej mazowiecki zespół tracił już siedem oczek do rywalek. Po powrocie pod siatkę Marta Łukaszewska wraz z Anną Rybaczewski zabrały się za odrabianie strat. Mimo starań, przeciwniczki miały piłkę setową przy ośmiopunktowym prowadzeniu. Zwycięstwo w partii sprezentowały im zawodniczki Legionovii, popełniając błąd podwójnego odbicia.

Zmobilizowane legionowianki wróciły na boisko, by w trzecim secie pokazać dobrą siatkówkę. Od początku wyróżniały się Tomsia i Tamara Rakić, które regularnie punktowały. Po drugiej stronie siatki prym wiodła Cvetanović, Jagieło i Różycka. Gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Po błędzie w zagrywce słoweńskiej atakującej i efektywnym zagraniu Tomsi podopieczne Kosmola zdołały objąć prowadzenie 7:5, którego jednak nie udało im się utrzymać do przerwy technicznej, gdzie przeciwniczki miały jedno oczko zapasu. Po wznowieniu gry toczyła się bardzo wyrównana rywalizacja. Dopiero błędy legionowianek w zagrywce i ataku doprowadziły do jednopunktowej przewagi muszynianek na kolejnej pauzie. Powrót pod siatkę okazał się być szczęśliwy dla gospodyń. Atak Tomsi i kiwka Kingi Bąk dały legionowiankom kolejne punkty. Ich radość nie trwała długo, bowiem Cvetanović i Natalia Kurnikowska wciąż dokładały oczka do konta swojej drużyny, zwiększając prowadzenie. Po punkcie zdobytym z zagrywki przez Kurnikowską muszynianki mogły cieszyć się z piłki meczowej. Skutecznym zagraniem spotkanie zakończyła Justyna Sosnowska.

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna 0:3
(17:25, 16:25, 21:25)

Legionovia: Raonić, Sołodkowicz, Rybaczewski, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Bąk, Wójcik, Łukaszewska, Rakić i Szymańska
Muszynianka: Cvetanović, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Jasińska, Mucha i Sosnowska