Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: W 18. kolejce bez niespodzianek i set wygrany do…8

Niemcy: W 18. kolejce bez niespodzianek i set wygrany do…8

fot. archiwum

W 18. kolejce porażki poniosły drużyny Alana Wasilewskiego i Artura Augustyna, Łukasz Szarek mecz z VC Dresden spędził poza boiskiem. Gładką wygraną odniósł niedawny rywal PGE Skry Bełchatów, VfB Friedrichschafen.

Mistrzowie Niemiec nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Moerser SC. W drugim i trzecim secie podopieczni Liu Chang Chenga dzielnie jednak dotrzymywali kroku faworytom. W obu ważną rolę odegrały końcówki, kiedy to przy stanie 21:19 dla gospodarzy wydawało się, że wszystko jest jeszcze możliwe, ale drużyna Marka Lebedewa wrzucała wyższy bieg i w końcówce dominowała bezapelacyjnie. Mistrzowie kraju byli lepsi przede wszystkim w ataku, gdzie osiągnęli 49% skuteczności, rywale natomiast zaledwie 31%, przyjezdni popełnili także więcej błędów własnych. Dla Berlin Recycling Volleys 13 punktów zdobył Robert Kromm i to jemu przypadła w udziale nagroda MVP. Dla pokonanych 16 oczek zdobył Mark Plotyczer, ale wyróżnienie dla najlepszego zawodnika pokonanych odebrał libero Tom Weber.

BR Volleys Berlin – Moerser SC 3:0
(25:14, 25:20, 25:20)

Spotkanie z VSG Coburg/Grub było na pewno ważne dla zespołu Artura Augustyna, by przełamać się po trzech porażkach z rzędu, a rywal był jak najbardziej w zasięgu. Ekipa Milana Marica zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w pierwszym secie, gdzie nie pozwoliła rywalom przekroczyć granicy 20 punktów. W kolejnych trzech setach walka jednak rozgorzała na dobre. W każdym z nich zespoły wygrywały różnicą dwóch punktów. W drugim i czwartym końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze i to oni zainkasowali komplet punktów. Poziom spotkania obniżały na pewno błędy własne popełniane przez obie ekipy, ale obie drużyny bardzo dobrze grały blokiem, zdobywając tym elementem ponad 10 punktów. Drużyny zanotowały także równo po 8 asów serwisowych. Artur Augustyn zdobył w tym meczu 11 punktów, 7 atakiem przy 64-procentowej skuteczności, trzy zagrywką i jeden blokiem. Polski środkowy otrzymał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika drużyny pokonanej. 16 oczek dla CV Mitteldeutschland zdobył Joren Zeeman. MVP wybrany został Kevin Foyer, który zdobył 17 punktów, tyle samo razy zapunktował także Daniel Malescha.VSG Coburg/Grub –  CV Mitteldeutschland 3:1
(25:18, 25:23, 23:25, 25:23)

TV Ingersoll Bühl Łukasza Szarka było zdecydowanym faworytem sobotniego starcia z VC Dresden Alana Wasilewskiego. Najsłabszy aktualnie zespół w lidze i dodatkowo zmagający się także z kłopotami zdrowotnymi starał się jednak dotrzymywać kroku rywalom, ale nie wystarczyło to nawet na wygranie seta. – Pierwszy set to dominacja gospodarzy, odrzucili nas zagrywką od siatki i mieliśmy duży problem przejść przez blok zespołu z Bühl. Druga partia to nawiązanie walki z rywalem, było parę ciekawych akcji, lecz w końcówce to rywale odskoczyli na kilka punktów. W trzecim secie naskoczyliśmy na przeciwnika, udało się nam wypracować przewagę (17:10), lecz następnie jeden z zawodników rywali poszedl na zagrywkę i zrobiło się 19:18. Dalej graliśmy punkt za punkt, a w końcówce to zespół z Bühl mógł się cieszyć – opowiada Alan Wasilewski, który pokazał się z dobrej strony, zdobył 7 punktów, 5 atakiem przy 56-procentowej skuteczności i po jednym blokiem i zagrywką. Zespół z Bühl postawił przeciwnikom bardzo trudne warunki, jeżeli chodzi o przebicie się przez swój szczelny blok, w całym meczu zapunktował tym elementem 13 razy, przy zaledwie 4 „czapach” ekipy VC Dresden. Łukasz Szarek nie wszedł w tym meczu na boisko, MVP został wybrany Nicholas Vogel, który podobnie jak Martti Juhkami i Björn Höhne zdobył 9 punktów.

TV Ingersoll Bühl  – VC Dresden 3:0
(25:19, 25:22, 26:24)

Siatkarze VfB Friedrchshafen porażkę w Pucharze CEV z PGE Skrą Bełchatów powetowali sobie w rozgrywkach ligowych, gdzie w „godzinę z prysznicem” uporali się z evivo Düren. Wicemistrzowie Niemiec dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. W ataku osiągnęli 57% skuteczności, natomiast evivo 34%, rywalizację w punktach zdobywanych blokiem wygrali w stosunku 9:5, znacznie lepiej też przyjmowali zagrywkę przeciwnika, na poziomie 51%, a siatkarze evivo czynili to z zaledwie 33-procentową efektywnością. MVP został wybrany Christian Dünnes, który po raz kolejny zagrał na środku siatki i zdobył 11 oczek. W ekipie pokonanej wyróżniono Matthiasa Pompe, autora 11 punktów.

VfB Friedrichshafen – evivo Düren 3:0
(25:15, 25:20, 25:14)

Siatkarze Generali Haching prowadzili już z TV Rottenburg 2:0 w setach, wygranych po ciężkiej walce i grze na przewagi. Emocji nie brakowało również w kolejnej części meczu, ale tym razem to drużyna trenera Müllera – Angstenbergera okazała się nieznacznie lepsza. Rozzłoszczeni porażką gospodarze z dużym animuszem przystąpili do kolejnego seta i… pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 8 punktów. Ostatnia partia na pewno zaciemnia obraz całego zaciętego pojedynku i ma na pewno istotne odzwierciedlenie w pomeczowych statystykach. Wynika z nich, iż siatkarze Generali mieli znacznie wyższą skuteczność w ataku, 47%, przy 39% rywali. Należy też wspomnieć, że obie ekipy popełniły dość dużo błędów własnych, każda z ekip myliła się przynajmniej 30 razy. MVP został wybrany rozgrywający Generali Tsimafei Zhukouski, 22 punkty zdobył Marien Moreau, a 17 Marcus Böhme. Dla pokonanych 12 punktów zdobył Friederich Nagel, wyróżnienie odebrał jednak rozgrywający Federico Cipollone.

Generali Haching – TV Rottenburg 3:1
(38:36, 27:25, 22:25, 25:8)

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki i tabela Bundesligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved