Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: Trzeba zagrać na wysokim poziomie

Magdalena Mazurek: Trzeba zagrać na wysokim poziomie

fot. Łukasz Krzywański

Druga wygrana z Legionovią dała zespołowi z Muszyny awans do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski. - Przede wszystkim wiedziałyśmy, że to będzie bardzo trudny mecz - mówiła po wygranej rywalizacji Magdalena Mazurek, rozgrywająca muszynianek.

Po pierwszym wygranym meczu z Siódemką SK bank Legionovią Legionowo tutaj też nastawiałyście się na zwycięstwo?

Magdalena Mazurek: Przede wszystkim wiedziałyśmy, że to będzie bardzo trudny mecz, bo Legionovia pokazała wielokrotnie, że jest bardzo wymagającym przeciwnikiem. U nas, na naszym parkiecie rywalki pokazały, że są bardzo waleczne. W każdym razie my od początku meczu pokazałyśmy dobrą grę. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w fazie play-off.

Co, pani zdaniem, zadecydowało o wyniku dzisiejszego spotkania?Bardzo dobrze zagrałyśmy dziś zagrywką i na siatce. Dzięki temu, że zagrywką odrzuciłyśmy przeciwniczki od siatki, grało nam się o wiele łatwiej i w bloku, i w obronie.

W trzecim secie przeciwniczki deptały wam po piętach. Czułyście się nieco zagrożone?

Rzeczywiście, trochę odpuściłyśmy i za bardzo dałyśmy przeciwniczkom się rozegrać. Myślę, że wystąpił brak koncentracji. Dobrze, że cały czas trzymałyśmy to jedno – dwupunktowe prowadzenie i dzięki temu dotrwałyśmy do końca.

Po raz czwarty w tym sezonie mierzycie się z siatkarkami z Legionowa, więc zapewne znacie przeciwnika jak własną kieszeń.

Tak, to prawda. Czasem gra nam się lepiej z takim przeciwnikiem, a czasem działa to odwrotnie. Na pewno wiemy, że dziewczyny z Legionowa są bardzo ambitnym zespołem. Myślę, że jeszcze dużo namieszają w lidze. My musimy z meczu na mecz grać coraz lepiej, bo czeka nas trudny przeciwnik w fazie play-off. Na pewno będziemy chciały ugrać coś więcej niż to szóste miejsce, które teraz mamy.

W kolejnym etapie Pucharu Polski zmierzycie się z Atomem Trefl Sopot. To będą trudniejsze mecze?

Myślę, że tak. Atom Trefl Sopot wygrał u nas znaczną przewagą, natomiast my u nich wygrałyśmy, ale wiadomo, że teraz to będą dwa mecze, więc trzeba oba zagrać na wysokim poziomie. Jesteśmy w takim rytmie, że gramy co trzeci dzień, ale mam nadzieję, że postawimy się drużynie z Sopotu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved