Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kto zostanie nowym trenerem Włoszek?

Kto zostanie nowym trenerem Włoszek?

fot. FIVB

Zawirowań dookoła szkoleniowca włoskiej reprezentacji kobiet nie brakuje. Pewne na razie jest tylko to, iż dotychczasowy trener, Marco Mencarelli, nie utrzyma się na swoim stanowisku. Nie wiadomo jednak, kto zostanie jego następcą, a kandydatów nie brakuje.

Marco Mencarelli Azzurre prowadzi od 2012 roku, a na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy zajął wraz z nimi ósmą lokatę. W tym roku jednakże Włoszki są gospodyniami mistrzostw świata, wobec czego również i oczekiwania tamtejszego związku odnośnie ich postawy są wysokie.

Prezydent FIPAV, Carlo Magri, początkowo w roli nowego trenera widział Gianniego Caprarę, lecz obecnie wariant ten jest mało prawdopodobny. Wszystko przez ważny kontrakt Caprary z ekipą z Piacenzy, który utrudniałby mu pracę z kadrą. Drugim z kandydatów jest Marco Bonitta, który już raz, w latach 2001-2006, pełnił tę funkcję i wraz z reprezentacją w 2001 roku wywalczył srebro mistrzostw Europy, a rok później – mistrzostwo świata. W 2006 roku jednakże rozstał się z zespołem ze względu na fakt, że popadł w konflikt z czołowymi siatkarkami. Wśród innych nazwisk wymienianych w gronie kandydatów na szkoleniowca Włoszek padają także nazwiska Giovanniego Guidettiego czy Marcello Abbondanzy, a ostatnio i Brazylijczyka – Marco Aurelio Motty.

Pięćdziesięcioczteroletni Motta do grudnia 2012 roku trenował Turczynki, a wcześniej pracował z Brazylijkami czy włoskimi juniorkami. Po osiemnastu latach byłby to więc dla niego powrót na Półwysep Apeniński, tym razem w nieco poważniejszej roli. Dla Magriego priorytetem jest jednak zatrudnienie rodzimego szkoleniowca.*Więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved