Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Niemal wszystko wyjaśnione

II liga K: Niemal wszystko wyjaśnione

fot. archiwum

W miniony weekend rundę zasadniczą zakończyły drużyny występujące w I grupie. W pozostałych trzech walka trwa, choć pozostało już niewiele niewiadomych. Za największą niespodziankę ostatniej kolejki można z pewnością uznać zwycięstwo ŁKS-u nad Nike Węgrów.

Grupa I

Jako pierwsze rundę zasadniczą w sezonie 2013/2014 zakończyły drużyny z północno-zachodniej Polski. W grupie I, liczącej tylko 8 drużyn, najważniejsze rozstrzygnięcia były znane już przed 14. kolejką. Pierwszą czwórkę, jak i rozkład par w fazie play-off poznaliśmy już tydzień temu. W ostatniej kolejce, zgodnie z planem, lider ze Świecia pokonał Pałac II Bydgoszcz, a PSPS Chemik II Police w trzech setach odprawił Atom Trefl II Sopot. Dla siatkarek znad morza porażka ta oznaczała to, że bez względu na wynik konfrontacji „Orłów” z Malborka i Elbląga będą one musiały zagrać w play-out, którego stawką będzie utrzymanie. Ich rywalki wyłonił wspomniany mecz „derbowy”. Jego stawką było bezpieczne, 5. miejsce. Nie dziwi zatem fakt, iż spotkanie zakończył dopiero tie-break, a w nim lepsze okazały się być zawodniczki z Malborka. Tym samym był to dla nich ostatni mecz sezonu. W podobnej sytuacji są młode siatkarki SMS-u Police, które pomimo porażki w ostatniej kolejce z Pałacem II Bydgoszcz i zajęcia ostatniego miejsca w tabeli mają zapewnione utrzymanie w II lidze.

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 14. kolejki gr. IGrupa II

21. kolejka w II grupie nie przyniosła nowych rozstrzygnięć. Nie doszło bowiem do niespodzianek i we wszystkich meczach górą były drużyny plasujące się na wyższych miejscach w ligowej tabeli. Tym samym na zajęcie pierwszego miejsca wciąż teoretyczne szanse mają aż trzy ekipy: KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, SMS LO2 Opole oraz PLKS Pszczyna. Z czwartej lokaty do fazy play-off przystąpi Sokół Katowice, który w trzech setach pokonał Olimpię Jawor. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego mecz 22. kolejki rozegrały awansem i tym samym mogą już rozpocząć przygotowania do fazy play-off. Niezależnie od rozstrzygnięć w ostatniej kolejce o utrzymanie walczyć będą drużyny z Wodzisławia Śląskiego, Wrocławia, Dąbrowy Górniczej oraz Nowej Soli.

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 21. kolejki gr. II

Grupa III

Za największą niespodziankę minionego weekendu można uznać porażkę niepokonanego do tej pory Nike Węgrów. W ostatnim swoim meczu rundy zasadniczej podopieczne trenera Roberta Kupisza musiały uznać wyższość ŁKS-u. Dzięki wygranej za trzy punkty łodzianki zapewniły sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej. W pozostałych spotkaniach tej grupy nie doszło do niespodzianek i ekipy wyżej sklasyfikowane wygrały swoje mecze. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy AZS-em AWF UKSW Warszawa a Victorią Lubliniec, w którym górą były zawodniczki ze stolicy. Bez względu na wyniki ostatniej kolejki o utrzymanie będą walczyć Victoria Lubliniec oraz UKS Murowana Goślina, który w dotychczas rozegranych meczach zdołał wywalczyć zaledwie jeden punkt.

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 17. kolejki gr. III

Grupa IV

Pewne pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej zawodniczki Ekstrimu Gorlice w „hicie kolejki” pokonały czwartą ekipę rozgrywek, Pogoń Proszowice. Podopieczne Dariusza Pomykalskiego, pomimo porażki, mają pewny udział w fazie play-off, a przy własnej wygranej i korzystnych wynikach innych meczów w ostatniej kolejce rundy zasadniczej wciąż mogą awansować o jedno miejsce w ligowej tabeli. Po stracie punktu przez Bronowiankę w meczu z Jedynką Tarnów podopieczne Marka Kępy w ostatnim spotkaniu będą musiały zagrać na 100% swoich możliwości. Jeśli chcą uniknąć w pierwszej fazie play-off meczów z ekipą z Gorlic, będą musiały… pokonać ją na zakończenie rozgrywek ligowych. Jeśli ta sztuka im się uda, a Tomasovia zgubi punkty w konfrontacji z Developersem Rzeszów, to ekipa z Krakowa zajmie drugą pozycję w tabeli. Zespół z Podkarpacia będzie mógł do tego meczu podejść ze spokojem, bowiem ma już zapewnione utrzymanie. Stało się to po tym, jak drużyna z Wieliczki straciła punkt w konfrontacji z AZS-em UEK Kraków. Tym samym, bez względu na wyniki 18. kolejki, o utrzymanie w grupie IV walczyć będą drużyny z Myślenic, Krakowa, Rzeszowa i Wieliczki.

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 17. kolejki gr. IV

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved