Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Owczarski: Jesteśmy w stanie pokonać dąbrowianki

Marcin Owczarski: Jesteśmy w stanie pokonać dąbrowianki

fot. Michał Giel

Siatkarki z Bielska-Białej zajęły piątą lokatę na koniec rundy zasadniczej, fazę play-off rozpoczną od pojedynku z dąbrowiankami. - Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie pokonać ten zespół - mówi Marcin Owczarski, drugi trener bialanek.

Choć zespół prowadzony przez Mirosława Zawieracza był już nawet na czwartym miejscu w tabeli ORLEN Ligi, to piąta pozycja także spełnia oczekiwania trenerów. – To piąte miejsce satysfakcjonuje nas wszystkich. Chcieliśmy grać w pierwszym meczu play-off przeciwko zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Mam nadzieję, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – powiedział drugi trener bialanek, Marcin Owczarski. Zwrócił także uwagę na trudy sezonu. Zawodniczki z Bielska-Białej były o krok od osiągnięcia dobrego wyniku w Pucharze CEV, jednak ostatecznie porażka w złotym secie wykluczyła je z tych rozgrywek. – Wiemy jaki jest ten sezon. Długi, przeplatany dodatkowymi wydarzeniami jak Puchar CEV – przypomniał Owczarski.

Były siatkarz jest dobrej myśli przed decydującymi meczami w sezonie i ma nadzieję na dobry wynik w starciu z dąbrowiankami. – Jest na to szansa. My ze swojej strony postaramy się zrobić wszystko, przygotować się do pierwszego meczu tak, żeby pokazać dobrą siatkówkę. Wynik jest sprawą otwartą. W rundzie zasadniczej bialanki u siebie przegrały 1:3, by w rewanżu pokonać dąbrowianki dokładnie w takim samym stosunku. – Wygraliśmy w Dąbrowie Górniczej i pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie pokonać ten zespół. Z nadziejami czekamy na pierwsze spotkanie play-off – zapowiada Owczarski.

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała znajdują się w czołówce ligowych statystyk. – Cieszą nasze zespołowe statystyki. Zwłaszcza jeżeli chodzi o blok, bo tutaj zajmujemy drugie miejsce w lidze. Mamy także bardzo mało błędów w ataku. Daje nam to do myślenia, wiemy na czym musimy się skupiać, a co jest naszą mocną stroną. Rolą trenera Zawieracza jest, aby wydobyć z zespołu najlepsze elementy, a nad tymi słabszymi pracować. Nie da się mieć wszystkiego. Uważam, że to, co się udało już zrobić, jest wyznacznikiem tego, jak pracujemy na treningach – mówił, pozytywnie oceniając pracę jaką wykonał z zespołem trener Zawieracz, Owczarski.Rywalem bialanek w walce o finały Pucharu Polski, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim, będzie I-ligowa drużyna Developresu Rzeszów. – Nie wyobrażamy sobie, żeby nie znaleźć się w czwórce. Jesteśmy skupieni i skoncentrowani. Poznajemy tego przeciwnika, na razie na materiałach wideo. Chcemy pojechać na finały do Ostrowca Św. – przekonywał Marcin Owczarski.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved