Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Wykonaliśmy to, co mieliśmy zrobić

Karol Kłos: Wykonaliśmy to, co mieliśmy zrobić

fot. Joanna Skólimowska

W 19. kolejce PlusLigi AZS Politechnika Warszawska uległ 3:0 zespołowi z Bełchatowa. - Warszawianie mieli problemy z przyjęciem i dzięki temu grało nam się dużo łatwiej - mówił po meczu środkowy PGE Skry Bełchatów, Karol Kłos.

Wydawać by się mogło, że tu, na Torwarze, grało się wam całkiem przyjemnie.

Karol Kłos:Na pewno dobrze nam się grało. Wygraliśmy 3:0 i ten wynik cieszy. Grało nam się dobrze na zagrywce, dobrze w bloku, także wykonaliśmy to, co mieliśmy tutaj zrobić. Nie męczyliśmy się, nie graliśmy pięciu setów. Postawiliśmy trudne warunki i wytrzymaliśmy do końca, mimo tej dziesięciominutowej przerwy między partiami.

Jadąc do Warszawy, zakładaliście w ogóle inny scenariusz niż wygrana za trzy punkty?– Myślę, że takich rzeczy się nie zakłada. Gdy się wychodzi na mecz, trzeba grać o zwycięstwo. Jeśli bardzo chce się nie przegrać, to na pewno się przegra. Wychodzimy tu po to, by oddzielnie wygrać każde spotkanie.

Który element zdecydował o dzisiejszym wyniku?

– Dobra zagrywka. Warszawianie mieli problemy z przyjęciem i dzięki temu grało nam się dużo łatwiej.

Na twojej pozycji po przeciwnej stronie siatki zagrali dwaj doświadczeni zawodnicy. Trudno było mierzyć się z nimi?

– Zawsze czuję respekt do Marcina Nowaka. W tym meczu częściej miałem okazję grać przeciwko niemu. To jest wysoki zawodnik, bardzo doświadczony i można powiedzieć, że z niejednego pieca chleb jadł. Na takie spotkania nastawiam się troszeczkę inaczej. Chcę pokazać, na co mnie stać.

Tutaj właściwie jesteś u siebie. Tak też się czujesz?

– Tak, czuję się jak w domu. Nawet mieszkam jakieś piętnaście minut od hali.

W środę podejmiecie u siebie częstochowski AZS. Czy mierząc się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, będziecie się jakoś specjalnie motywować?

– Na pewno tak. Tak samo, jak motywowaliśmy się przed meczem z Politechniką Warszawską, tak samo będziemy to robić przed starciem i z częstochowianami, i z kielczanami. Trzeba te mecze wygrać, dać z siebie wszystko, pokazać, że jesteśmy mocni do samego końca.

Politechnika Warszawska wygrała mecz z Asseco Resovią Rzeszów. Myśleliście o tym, jadąc tutaj?

– Przypominaliśmy sobie, że zespół z Rzeszowa miał tutaj ciężki bój z Politechniką, dlatego tak walecznie wyszliśmy na to spotkanie. Myślę, że to było widać.

Udało wam się awansować w tabeli na pozycję lidera. Myślisz, że utrzymacie tę lokatę do końca fazy zasadniczej?

– Zobaczymy, bo w środę Resovia Rzeszów zagra z ZAKSĄ i tam może być różnie. To na pewno będzie trudny mecz, ponieważ rozegra się w Kędzierzynie-Koźlu, a ta drużyna chce stanąć na nogi, bo na razie gra w kratkę. Na pewno przed fazą play-off kędzierzynianie chcą pokazać, że są silni. Zobaczymy, jak to się ułoży. My skupiamy się na tym, żeby wygrać następne spotkania. Poczekamy na ostateczny układ tabeli.

Znacie wszystkie drużyny PlusLigi. Kto, według ciebie, byłby najbardziej optymalnym przeciwnikiem w fazie play-off? Z kim chciałbyś się zmierzyć?

– Nie mam pojęcia. Wiem, że są jakieś możliwości, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Słyszałem, że możemy trafić na warszawian. Mnie tylko cieszy fakt, że na pewno nie trafimy na Resovię, tak jak w tamtym sezonie. Tym razem na pewno będzie dużo łatwiej.

Obserwowałeś zmagania Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów?

– Obserwowałem, oglądałem. Dobre mecze – tak można powiedzieć. Bardzo dobre spotkania dla Jastrzębskiego Węgla. Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, że wygrali stosunkowo łatwo. Oni bardzo walczyli, zagrali wspaniale, dlatego wygrali, ale nie spodziewałem się, że tak szybko się uporają. 3:0 i 2:1 – to wystarczyło.

Znasz specyfikę rozgrywek Ligi Mistrzów. Myślisz, że jastrzębianie dalej sobie poradzą?

– Zobaczymy. Wszystko zależy od dnia. Tam nie ma rewanżów. Trzeba zagrać dobre spotkanie, dobry turniej. Były już takie zespoły, które miały się nie liczyć, a wygrywały Ligę Mistrzów, więc myślę, że wszystko jest możliwe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved