Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Izabela Bełcik: Wszystko jest możliwe

Izabela Bełcik: Wszystko jest możliwe

fot. Cezary Makarewicz

- Zrobiliśmy duży postęp. Także to drugie miejsce w ligowej tabeli świadczy o tym, że wykonaliśmy dobrą robotę - pierwszą fazę rozgrywek ORLEN Ligi oceniał trener mistrzyń Polski. - Jesteśmy spokojni - w odniesieniu do przyszłości klubu mówiła Izabela Bełcik.

Faza zasadnicza rozgrywek ORLEN Ligi dobiegła końca. Siatkarki Atomu Trefla Sopot tę część zmagań zakończyły na drugim miejscu ligowej tabeli. Przed mistrzyniami Polski nie tylko walka w fazie play-off, ale także turniej finałowy Pucharu Polski. Przy walce na dwóch frontach przedstawiciele klubu z Sopotu nie kryją ambitnych celów. – Nie mamy jeszcze w historii klubu Pucharu Polski i chcielibyśmy o to powalczyć, i na pewno dziewczyny ze sztabem trenerskim zrobią wszystko, aby tak się stało. A później zaczyna się walka w play-off. Ćwierćfinały trochę wspomnieniowe, bo będziemy walczyć ponownie z klubem z Łodzi i z Adamem Grabowskim – naszym byłym szkoleniowcem. Historia pokazała do tej pory, że w tym sezonie dwa razy wygraliśmy, więc tutaj jestem raczej optymistą. Później będą półfinały i twarda walka, bo będzie to albo Muszynianka Muszyna, albo Impel Wrocław i będą to godni przeciwnicy w walce o finał. Wierzę, że wyjdziemy z tego starcia zwycięsko – o przyszłości klubu podczas specjalnie zorganizowanego spotkania z przedstawicielami mediów mówił prezes klubu – Roman Szczepan Kniter. Zanim sopocianki przystąpią do decydujących spotkań na ligowych parkietach, już niedługo czeka je sprawdzian z szansą na historyczny sukces. – Już zaczęłam się śmiać, że jestem osobą, która nie zdobywa Pucharu Polski i w swojej karierze pewnie go już nie zdobędę. Ale to tak trochę żartobliwie, bo oczywiście będę walczyła z całych sił, żeby zdobyć ten pierwszy Puchar Polski dla klubu i dla siebie, bo takie mam ambicje – o chęci odwrócenia pechowej karty w rywalizacji pucharowej mówiła Izabela Bełcik.

Przedstawiciele Atomu Trefla Sopot ocenili także dotychczasowe pięć miesięcy rywalizacji. Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był szkoleniowiec mistrzyń kraju. – Myślę, że zrobiliśmy duży postęp, potwierdziliśmy to w niektórych meczach, jak chociażby w rozgrywanym u nas spotkaniu z Vakifbankiem. Trener rywalek bardzo nas komplementował za styl i szybkość naszej gry. Tamta konfrontacja dała nam pewność, że idziemy w dobrym kierunku. Także to drugie miejsce w ligowej tabeli świadczy o tym, że wykonaliśmy dobrą robotę. Nie daje to jednak gwarancji na przyszłość, musimy więc pracować ciężko każdego dnia, aby utrzymać ten poziom, a nawet go poprawić, ponieważ teraz jesteśmy bardziej sprawni fizycznie jako drużyna – przyznał Teun Buijs.

W dwóch ostatnich sezonach to sopocianki były zespołem niepokonanym na ligowych parkietach, jak zauważyła Izabela Bełcik, w tym roku przed obrończyniami tytułu wyjątkowo ciężkie zadanie. Jednak cel, jakim jest obrona tytułu, jest jak najbardziej realny do osiągnięcia. – Zrobimy wszystko, żeby tak było, pracujemy nad tym – zaznaczyła rozgrywająca zespołu mistrza Polski, dodając. – Pojawiły się nowe zespoły, które są pretendentami do zdobycia tytułu mistrza Polski i na pewno zrobią wszystko, żeby nam to mistrzostwo wyrwać. My natomiast jesteśmy spokojni i, jak pokazał ostatni sezon, tę fazę play-off można zacząć nawet porażką, czasem gorzej, czasem lepiej, ale naprawdę trzeba walczyć do ostatniego punktu i nie poddawać się, a myślę, że jeśli zaprezentujemy taką postawę, to wszystko jest możliwe – kontynuowała Izabela Bełcik.



Przed sopociankami nieco mniej intensywny czas. – Przede wszystkim musimy nieco odpocząć, ponieważ w grudniu i styczniu graliśmy bardzo często, a dodatkowo grały też reprezentacje. Dziewczyny miały wolne przez ostatnie cztery dni, teraz wracają do treningu i przygotowań do meczów pucharowych, które odbędą się 23 i 26 lutego – zaznaczył Teun Buijs, nawiązując do tego, nad czym jeszcze należy pracować. – Przede wszystkim będziemy powtarzać to, co już zdążyliśmy wypracować. Będziemy rozmawiać też z zespołem o tym, co mamy do zrobienia, co jest ważne, jak możemy pomóc poszczególnym zawodniczkom, żeby w nadchodzącym okresie dały z siebie wszystko – kontynuował szkoleniowiec. A w ramach szlifowania umiejętności i przygotowania się do finałów Pucharu Polski mistrzynie Polski w najbliższym czasie czeka kilkudniowe zgrupowanie w Cetniewie.

źródło: inf. własna, pomorska.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved