Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła nie ma szczęścia do Zawiszy

I liga K: Wisła nie ma szczęścia do Zawiszy

Siatkarkom Wisły Kraków nie udał się rewanż na Zawiszy Sulechów za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie rozgrywek I ligi kobiet. W spotkaniu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Wisła uległa Zawiszy 0:3.

Tak jak zapowiadał trener miejscowych, spotkanie z Zawiszą miało nieco testowy charakter. Wiślaczki miały próbować mocniejszych ataków ze skrzydeł, jak również trochę inaczej zagrywać. I choć wynik wskazuje, że próba ta zbytnio się nie powiodła, to jednak kilka ciekawych akcji wiślaczkom udało się przeprowadzić. W pierwszym secie, choć jego przebieg był dosyć wyrównany, tylko dwukrotnie odnotowano remis (1:1, 2:2). Poza tym ciągle na prowadzeniu były przyjezdne, a ostatni raz na dystans jednego punktu wiślaczkom udało się zbliżyć przy stanie 19:20. Końcówka należała zdecydowanie do sulechowianek i Wisła przegrała tę partię 21:25.

W secie drugim sytuacja uległa diametralnej zmianie. Od początku prowadziły wiślaczki, a w pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet sześć punktów (10:4). Niestety, dla gospodyń, w końcówce krakowianki dały się doścignąć (23:23). Nie poddawały się jednak i wyszły ponownie na prowadzenie (24:23). Piłki setowej jednak nie wykorzystały, a to, co nie udało się wiślaczkom, udało się sulechowiankom i Biała Gwiazda przegrała seta 24:26.

Trzeci set nie miał już większej dramaturgii i porażka 0:3 stała się faktem. Trener Tomasz Klocek nie miał jednak po meczu większych pretensji do swoich zawodniczek. – Założeniem było grać odważniej na zagrywce i w ataku, przyspieszać te zagrania. Intensywniej te warianty trenujemy dopiero od dwóch tygodni i jeszcze nie wszystko nam wychodzi. Stąd stosunkowo duża liczba błędów, szczególnie w obronie. Nie bez wpływu na naszą grę były też problemy zdrowotne Kuskowskiej i Rzenno, które na początku tygodnia nie trenowały. Mecz przegraliśmy nie tyle atakiem, co małymi niedokładnościami w grze. No i gorszą niż zwykle obroną. Trochę więcej pracowaliśmy na siłowni i być może przez to brakowało świeżości. Mamy dwa tygodnie do kolejnego meczu, w którym postaramy się zagrać lepiej – mówił po spotkaniu szkoleniowiec Wisły Kraków.

Wisła Kraków – Zawisza Sulechów 0:3
(21:25, 24:26, 18:25)