Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki zagrają o awans

I liga K: Torunianki zagrają o awans

fot. Marcin Selerski

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej I ligi kobiet sprawa awansu była otwarta dla dwóch drużyn. Budowlani potrzebowali już tylko jednego zwycięstwa, aby zapewnić sobie bezpieczną przewagę punktową nad 5. drużyną - Zawiszą Sulechów.

Od pierwszych minut na parkiecie świetnie spisywała się Roksana Brzóska. Po jej kolejnym skutecznym ataku torunianki objęły prowadzenie w pierwszym secie 10:5. W polu zagrywki bardzo dobrze radziła sobie Marlena Pleśnierowicz. Mocny serwis połączony ze skutecznym atakiem dał podopiecznym trenera Mariusza Soi pewne zwycięstwo w tej partii 25:17.

Także w drugiej odsłonie toruńskie siatkarki nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Po asie serwisowym Brzóski było już 13:8. Z minuty na minutę gospodynie pewnie powiększały swoje prowadzenie. Set atakiem z drugiej linii podsumowała Ewelina Krzywicka i było już 2:0. – Nasza gra wyglądała dzisiaj naprawdę dobrze. Utrudniałyśmy rywalkom grę poprzez naszą trudną zagrywkę. Grałyśmy dzisiaj dużo środkiem, przez co skrzydłowe miały łatwiej na siatce – powiedziała Ewelina Krzywicka.

Również w trzeciej partii torunianki nie pozwoliły przekroczyć rywalkom granicy 20 punktów. Dobra gra blokiem i na środku siatki przypieczętowała zwycięstwo Budowlanych 3:0. – Cieszę się, że wszystkie zagrałyśmy dobrą siatkówkę. Wiadomo, byłyśmy na początku trochę zestresowane, bo czułyśmy to ciśnienie i presję. To spotkanie było dla nas bardzo istotne, ale wygrałyśmy 3:0, plan został zrealizowany, play-off są nasze! Pozostaje tylko się cieszyć – ocenia spotkanie Roksana Brzóska.Przed Budowlanymi Budlex Toruń ostatnie spotkanie fazy zasadniczej. Drużyna dopiero za dwa tygodnie zmierzy w Sulechowie z miejscowym Zawiszą. – Za dwa tygodnie pojedziemy do Sulechowa bez specjalnego obciążenia. Będziemy chciały zagrać naszą siatkówkę. Następnie trzeba życzyć sobie trochę szczęścia w play-off i mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli – podsumowała Brzóska.

Budowlani Toruń – KS Murowana Goślina 3:0
(25:18, 25:15, 25:18)

Zobacz również:
Wyniki 17. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: budowlanitorun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved