Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: Ciągle jesteśmy w grze

Wojciech Jurkiewicz: Ciągle jesteśmy w grze

fot. Cezary Makarewicz

- Cieszymy się, bo bardzo ważne trzy punkty wracają do Bydgoszczy. Pozwalają one nadal myśleć o zdobyciu miejsca w play-off - powiedział po ważnym zwycięstwie Transferu Bydgoszcz z Effectorem Kielce Wojciech Jurkiewicz.

Pojedynek sąsiadów z tabeli szczęśliwszy okazał się dla bydgoszczan, którzy pozwolili ekipe Effectora Kielce na ugranie we własnej hali tylko jednego seta. – Szkoda, że nam się nie udało, przełknęliśmy gorzką pigułkę – powiedział po spotkaniu kapitan gospodarzy, Piotr Lipiński. – Graliśmy bardzo falowo, co widać po wynikach. To na pewno daje dużo do myślenia. Nie zagraliśmy w stu procentach tego, co umiemy – ocenił postawę swojego zespołu rozgrywający kielczan. – Musimy podnieść głowę i pojechać do Bielska-Białej po punkty – zakończył.

W minorowym nastroju był też po spotkaniu trener Effectora, Dariusz Daszkiewicz. – Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest to spotkanie – powiedział. – Mieliśmy problem z przebiciem zagrywki na drugą stronę. Trochę za dużo nerwów było w tym pierwszym secie. W drugim stres z nas zszedł i graliśmy swoje. Po tej 10-minutowej przerwie jednak znów wróciliśmy do złej gry. W czwartej partii mieliśmy wszystko pod kontrolą, ale w banalny sposób straciliśmy prowadzenie – skomentował przyczyny porażki swojej ekipy. – Nie radzimy sobie z wyprowadzeniem pierwszego ataku i myślę, że tutaj jest główny problem – dodał.

Nasza gra była bardzo nierówna. Mieliśmy wzloty i upadki, podobnie jak zespół z Kielc – powiedział z kolei szkoleniowiec bydgoszczan, Vital Heynen. – W czwartym secie przegrywaliśmy, ale udało nam się podnieść, z czego jestem bardzo zadowolony. Wykonaliśmy dobrą pracę, choć nie wszystko wyglądało idealnie – przyznał. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło jego drużynie wyprzedzić w tabeli rywali z Bydgoszczy o jedno oczko. – Przed meczem próbowałem uczulić swoich zawodników, by nie patrzyli na tabelę. Oni jednak mieli ją gdzieś w głowach, bo było widać dużo nerwów w naszej grze. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się zwyciężyć – zakończył Heynen.Zadowolenia z wyniku nie krył też kapitan Transferu Bydgoszcz, Wojciech Jurkiewicz. – Cieszymy się, bo bardzo ważne trzy punkty wracają do Bydgoszczy. Pozwalają one nadal myśleć o zdobyciu miejsca w play-off. Jesteśmy ciągle w grze – powiedział środkowy. – Czekają nas bardzo ważne mecze, ale to zwycięstwo doda nam pewności siebie – zakończył.

 

źródło: effectorkielce.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved