Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zwycięstwo i awans dąbrowianek

PP: Zwycięstwo i awans dąbrowianek

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza łatwo pokonały w trzech setach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski. W żadnym z setów przyjezdne nie zdobyły więcej niż 19 punktów.

Rewanżowe spotkanie Pucharu Polski pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęło się po myśli miejscowej drużyny, która objęła prowadzenie 3:0. Nie mające nic do stracenia przyjezdne za sprawą zagrywek Małgorzaty Ślęzak miały jeden punkt przewagi nad swoimi rywalkami (4:3). Z biegiem czasu uwidoczniła się przewaga podopiecznych trenera Negro. Dąbrowianki postawiły szczelny blok, odrzuciły swoje rywalki od siatki i stopniowo powiększały swoją przewagę. Najpierw po serii zagrywek Rachel Adams było 10:5, a po serwisach Katarzyny Zaroślińskiej MKS prowadził 14:6. Ostrowczanki były bezradne, popełniały proste błędy i nie potrafiły skończyć ataków z pierwszego uderzenia. Trener Parkitny dokonywał roszad w składzie, brał przerwy na żądanie, lecz na niewiele się to zdało. Dąbrowianki przewyższały swoje rywalki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ich przewaga po autowym ataku Kingi Hatali wynosiła 11 punktów. Seta skutecznym atakiem ze skrzydła zakończyła Elżbieta Skowrońska i tym samym MKS uzyskał awans do następnej rundy Pucharu Polski.

W drugim secie spotkania gra nadal przebiegła pod dyktando miejscowej ekipy, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:4. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego pojedynczymi akcjami próbowały odwrócić losy tego spotkania, lecz było to za mało na bardziej doświadczone dąbrowianki. Dobrą serią zagrywek popisała się Anna Kaczmar i MKS prowadził 18:6. Do końca tej partii trwała dominacja drużyny z Zagłębia, a seta asem serwisowym zakończyła Joanna Staniucha-Szczurek i w całym meczu dąbrowska drużyna prowadziła 2:0.

Chcąc pozostać w meczu, ekipa gości musiała wygrać trzeciego seta. Tym razem błędy własne popełniły dąbrowianki i KSZO prowadził 3:1. Następnie obraz gry nie uległ zmianie i MKS po raz kolejny zaczął dominować na boisku. Przy stanie 9:5 w poczynania srebrnych medalistek wkradło się rozluźnienie, co skrupulatnie wykorzystały zawodniczki przyjezdne i za sprawą Kingi Hatali przegrywały jednym „oczkiem” (8:9). Jak się później okazało, było to wszystko, na co w tym dniu stać było podopieczne trenera Parkitnego. Dąbrowianki po raz kolejny wzmocniły swoją zagrywkę, z przyjęciem której ostrowczanki miały wiele problemów. Na drugiej przerwie technicznej po ataku Sassy dąbrowianki prowadziły 16:11. Jasnym się wówczas stało, że KSZO tego seta już nie wygra. Grające bez przekonania i wiary w zwycięstwo przyjezdne miały jeszcze jeden zryw przy stanie 24:16, gdy zdobyły trzy punkty z rzędu (24:19). Seta oraz cały mecz atakiem zakończyła Sassa.

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:13, 25:10, 25:19)

MKS: Liniarska, Sassa, Zaroślińska, Kaczmar, Adams, Skowrońska, Strasz (libero)oraz Staniucha-Szczurek i Urban

KSZO: Brojek, Piekarczyk, Ganszczyk, Bawoł, Kosiorowska, Ślęzak, Ścibisz (libero) oraz Dydak, Soter, Tobiasz, Stefańska i Hatala