Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Julio Velasco oficjalnie trenerem Argentyny

Julio Velasco oficjalnie trenerem Argentyny

fot. archiwum

Argentyńska Federacja Siatkówki zatwierdziła w piątek kandydaturę Julio Velasco na trenera argentyńskich siatkarzy. Kontrakt legendarnego szkoleniowca obowiązywać będzie do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Dla Julio Velasco będzie to już druga przygoda z reprezentacją Argentyny. W latach 1981-1983 był bowiem asystentem koreańskiego szkoleniowca Young Wan Sohna, pod wodzą którego Argentyńczycy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w 1982 r.

Zrobiliśmy dziś bardzo ważny krok. Jesteśmy wdzięczni Irańskiej Federacji Siatkówki za zrozumienie i umożliwienie nam podpisania tego kontraktu – powiedział prezes Argentyńskiej Federacji Siatkówki, Juan Antonio Gutierrez.

Velasco przebywa jeszcze w Iranie, gdzie odbywa spotkania z mediami i lokalnymi władzami. Irańczycy nie kryją wdzięczności za wkład, jaki argentyński szkoleniowiec wniósł w rozwój irańskiej siatkówki, a w szczególności za awans do mistrzostw świata 2014, które rozegrane zostaną w Polsce. Do Argentyny Julio Velasco przyleci w środę. Nowy szkoleniowiec od razu rozpocznie kompletowanie sztabu szkoleniowego i określi plan pracy z reprezentacją.Praca i prestiż Julio Velasco sprawiły, że pozyskanie go było marzeniem, ambitnym i bardzo ważnym dla nas projektem, który, w co wierzymy, będzie miał ogromną wartość nie tylko dla argentyńskiej siatkówki, ale i całego argentyńskiego sportu. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią naszej federacji w tak ważnym i historycznym dla nas momencie – zakończył Juan Antonio Gutierrez.

 

źródło: feva.org.ar, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved