Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLPS podtrzymał decyzję sądu, Bociek zawieszony

PLPS podtrzymał decyzję sądu, Bociek zawieszony

fot. Joanna Skólimowska

Według informacji Strefy Siatkówki PLPS utrzymała decyzję sądu o zawieszeniu atakującego ZAKSY, Grzegorza Boćka, na cztery spotkania w PlusLidze. To już pewne, że atakujący nie zagra w meczu z AZS-em Częstochowa.

Przypomnijmy, że afera z Grzegorzem Boćkiem w roli głównej trwa już kilka miesięcy. Spór dotyczy kontraktu podpisanego przez zawodnika z ZAKSĄ, zdaniem włodarzy AZS-u Częstochowa, bezprawnie. Sąd kilkukrotnie podejmował decyzję na niekorzyść kędzierzyńskiego zespołu oraz zawodnika, zawieszając go na cztery kolejki w PlusLidze. Pomimo zawieszenia, zawodnik wystąpił w ostatnim meczu ZAKSY z Treflem Gdańsk i był najlepszym graczem spotkania.

Według informacji Strefy Siatkówki w sobotnim pojedynku z AZS-em Częstochowa atakujący już wystąpić nie może. Jak się dowiedzieliśmy, PLPS po otrzymaniu na piśmie wyroku sądu, pomimo tego, że wcześniej był po stronie zawodnika oraz kędzierzyńskiej ekipy, podtrzymał wcześniejszą decyzję i 22-latek poczynania swoich kolegów na boisku w sobotnim meczu, a także trzech następnych obejrzy z wysokości trybun. Tymczasem co innego donosił serwis plusliga.pl. – Dnia 14 lutego 2014 r. Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej wniosła ponownie do Sądu Odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej o stwierdzenie nieważności decyzji o numerach 1/2014 i 2/2014, nakładających kary dyscyplinarne na Grzegorza Boćka i klub ZAKSA S.A. Kędzierzyn-Koźle oraz o uchylenie decyzji Sądu Odwoławczego z dnia 4 lutego 2014 r. Jednocześnie złożono także wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji o numerach 1/2014 i 2/2014 ze względu na wysokie prawdopodobieństwo stwierdzenia ich nieważności, a także na nieodwracalność skutków ich wykonania, w szczególności dotyczących wykluczenia z rozgrywek ligowych Grzegorza Boćka – brzmiał komunikat na stronie plusliga.pl. Po pewnym czasie został on zmieniony, a decyzja w sprawie Boćka ma wejść w życie.

Z pewnością to jeszcze nie koniec kompromitującego konfliktu na linii ZAKSA – AZS Częstochowa. W środowisku krążą sprzeczne informacje i nie wiadomo jak spór ostatecznie się zakończy. Miejmy nadzieję, że sprawa jak najszybciej dobiegnie końca i nie ucierpi na tym to, co najważniejsze – siatkówka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved