Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KM Ameryki Płd.: Molico pokonane, SESI mistrzem Ameryki Płd.

KM Ameryki Płd.: Molico pokonane, SESI mistrzem Ameryki Płd.

Do niemałej niespodzianki doszło podczas finału klubowych mistrzostw Ameryki Płd. Niepokonane do tej pory w lidze gospodynie turnieju nieoczekiwanie przegrały w meczu decydującym o awansie do klubowych MŚ. Do Zurychu pojedzie ekipa z São Paulo.

Turniej w Osasco miał zadecydować o tym, kto będzie reprezentował drużyny z Ameryki Południowej w Klubowych Mistrzostwach Świata. Zgodnie z przewidywaniami w finale spotkały się dwie drużyny z ligi brazylijskiej. SESI-SP, zajmujące obecnie czwarte miejsce w tabeli, oraz gospodynie, które nieprzerwanie sięgały po ten tytuł w latach 2009-2012. Zawodniczki Molico/Osasco w tym roku zdominowały rozgrywki na krajowym podwórku i zdobyły także Puchar Brazylii. Nic więc dziwnego, że to one były zdecydowanymi faworytkami finałowego starcia.

Rzeczywistość zweryfikowało jednak boisko. Czternastą edycję Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej wygrał klub z São Paulo. W pojedynku rozgrywanym w niedzielę siatkarki tej drużyny nie pozostawiły złudzeń gospodyniom, pewnie zwyciężając 3:0 (25:21, 25:21, 25:16). Tym samym otrzymały one bilet na turniej międzynarodowy z udziałem najlepszych klubów z całego świata. Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Zurychu w dniach 6-11 maja. Przyjmująca SESI-SP, Ivna Marra, była najlepiej punktującą (17 „oczek”) w decydującym o tytule starciu.

Kapitan drużyny z São Paulo nie kryła radości z osiągnięcia tak wielkiego sukcesu. – Bardzo, bardzo się cieszę, że wygraliśmy tytuł mistrzyń Ameryki Południowej. Dla mnie to zaszczyt być kapitanem i prowadzić na boisku taką drużynę jak SESI. Chcę grać coraz lepiej wraz z całym zespołem. Ten tytuł ma ogromne znaczenie dla naszej ekipy. Teraz zmierzymy się z najlepszymi drużynami świata, choć nie znamy jeszcze naszych przeciwniczek – mówiła Fabiana.To będzie bardzo wymagający turniej, ale damy z siebie wszystko i spróbujemy zdobyć to ogromne wyróżnienie dla naszego zespołu – zapewniła kapitan SESI-SP, która została także wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju. Brązowy medal Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej wywalczyło Boca Juniors, pokonując zespół z Peru.