Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik Police przeniesie się do Szczecina?

Chemik Police przeniesie się do Szczecina?

fot. archiwum

Włodarze polickiego klubu rozważają przenosiny do stolicy województwa zachodniopomorskiego. - Hala w Policach spełnia wymagania ORLEN Ligi, ale Ligi Mistrzyń już nie - mówi prezes Chemika, Joanna Żurowska, na łamach portalu gs24.pl.

Chemik Police to niekwestionowany lider i murowany faworyt do złota w rozgrywkach ORLEN Ligi. Zespół naszpikowany gwiazdami z Małgorzatą Glinką-Mogentale na czele, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym sezonie będzie występował w Lidze Mistrzów. Problemem może być hala w Policach, o czym w rozmowie z portalem gs24.pl mówi prezes klubu, Joanna Żurowska. – Hala w Policach spełnia wymagania ORLEN Ligi, ale Ligi Mistrzyń już nie. Każde spotkanie z europejskimi klubami będziemy musieli rozgrywać w Szczecinie, to jest pewne – wyjaśnia. Nie wiadomo jeszcze, czy przenosiny do Szczecina byłyby na stałe, czy tylko na mecze Ligi Mistrzów i ważniejsze pojedynki w ORLEN Lidze. – Co do spotkań ligowych to kwestia trudna. Być może te najciekawsze mecze, z najbardziej wymagającymi rywalami, można by przenieść do Szczecina, do hali, gdzie zmieści się więcej ludzi – tłumaczy sterniczka zespołu.

– Co do reszty pojedynków musimy pamiętać, że my jesteśmy klubem z Polic i tutaj chcielibyśmy kontynuować grę. Natomiast na pewno przyjdzie taki moment, w którym staniemy przed dylematem i trzeba będzie podjąć decyzję: czy mniejsza ilość kibiców i zostajemy z grą w Policach, czy przenosimy się z rozgrywaniem spotkań do Szczecina – dodaje Żurowska.

Chemik Police pewnie zwyciężył rundę zasadniczą w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, gromadząc aż 48 punktów (na 54 możliwe) w 18 meczach. W pierwszej rundzie fazy play-off rywalkami podopiecznych Giuseppe Cuccariniego będą siatkarki z Legionowa.źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved