Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > A. Karczmarzewska-Pura: Developres namieszałby w ORLEN Lidze

A. Karczmarzewska-Pura: Developres namieszałby w ORLEN Lidze

fot. archiwum

- Rzeszów to miasto z tradycjami. Na siatkówkę przychodzi tutaj dużo kibiców. Życzę dziewczynom z Developresu, by awansowały do ORLEN Ligi - mówi Agata Karczmarzewska-Pura, przyjmująca Pałacu, która swoje pierwsze kroki stawiała w Rzeszowie.

Developres Rzeszów nie pozostawił złudzeń Pałacowi w rewanżu. Przegrywacie 0:3. Momentami chyba nie wierzyła pani w to, co działo się na parkiecie?

Agata Karmczarzewska-Pura: Naprawdę nie wiem, co się stało. Nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć tego, co działo się po naszej stronie siatki. Gratuluję drużynie z Rzeszowa. Dziewczyny zagrały poprawnie, odważnie, na takiej młodzieńczej fantazji.

To sentymentalny powrót do Rzeszowa. Był czas na odwiedziny rodziny i znajomych?Bardzo miło było tutaj wrócić i zagrać w Rzeszowie, spotkać się z rodziną. Moi rodzice i siostra tutaj mieszkają. To moje miasto. Tutaj też chodziłam do liceum. Nie da się ukryć, że wspomnienia wróciły.

Cieszy pewnie więc fakt, że kobieca siatkówka za sprawą Developresu Rzeszów odżyła w tym mieście?

Widzę, że powstał tutaj bardzo fajny zespół. Rzeszów to miasto z tradycjami. Na siatkówkę przychodzi tutaj naprawdę dużo kibiców. Życzę dziewczynom z Developresu, aby awansowały do ORLEN Ligi, bo to miasto zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie.

Gdy pani zaczynała grę w siatkówkę, takiej drużyny na tym poziomie nie było.

Niestety. Wtedy były inne czasy. Na przykładzie naszej młodzieży teraz młode zawodniczki mają naprawdę szklarniane warunki. Czują się jak pączki w maśle. Powinny się cieszyć, że w wieku 19 lat mają możliwość gry w ORLEN Lidze. Wcześniej o wiele trudniej było się przebić

Pałac to już 13. klub w pani karierze. Grała pani m.in. w Rosji i we Włoszech. To była dobra lekcja siatkówki?

Były to trudne wyjazdy. W przeciwieństwie do polskich realiów, tam bardzo dużo wymaga się od obcokrajowców. Nie jest tak, że jak ktoś jest z zagranicy, to od razu ma zagwarantowane miejsce w szóstce. Najpierw trzeba ciężką pracą udowodnić, że zasługuje się na grę.

Jest szansa, że Developres w przyszłym sezonie zagra na parkietach ORLEN Ligi. Pani zdaniem stać go na dobrą grę w ekstraklasie?

To bardzo waleczny zespół, który namieszałby w ORLEN Lidze. Dziewczyny mają serce do gry, a to już dużo. Nie trzeba być tylko wysokim i wbijać w parkiet przysłowiowe gwoździe. Ciężko mi jednak ocenić rzeszowską drużynę z perspektywy ostatniego miejsca w tabeli. Na pewno jakieś wzmocnienia na przyjęciu musiałyby nastąpić, choćby dlatego, że w ORLEN Lidze zagrywka jest o wiele trudniejsza.

Gdyby pojawiła się oferta z Developresu, wróciłaby pani do Rzeszowa?

Jeśli będzie taka propozycja, to na pewno ją rozważę. Z mojej strony jestem otwarta na rozmowy.

Rozmawiał: Tomasz Błażejowski, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved