Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Niespodzianka w Rzeszowie, Developres w ćwierćfinale

PP: Niespodzianka w Rzeszowie, Developres w ćwierćfinale

Developres Rzeszów, pokonując 3:0 Pałac Bydgoszcz, awansował do 1/4 Pucharu Polski. Podopieczne Marcina Wojtowicza w środowy wieczór nie pozostawiły złudzeń rywalkom, grając zdecydowanie lepiej od przeciwniczek.

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, które najpierw wygrały długą wymianę, a później zapunktowały dzięki zagrywce Julii Twardowskiej i było 2:0. Gospodynie szybko odrobiły straty i jeszcze przed przerwą techniczną wyszły na minimalne prowadzenie. Przewaga Developresu wzrosła do pięciu oczek i trener przyjezdnych, Rafał Gąsior, próbował ratować się zmianami. Na boisku zameldowała się Jana Sawoczkina oraz Zuzanna Pieczka, lecz nie zmieniło to obrazu gry. Miejscowe pewnie triumfowały 25:19 po ataku Pauli Szeremety.

Uskrzydlone zwycięstwem w pierwszej partii gospodynie z wysokiego „C” rozpoczęły partię numer dwa. Po bloku Katarzyny Warzochy tablica wskazywała wynik 3:0, a atak z „podwójnej krótkiej” Szeremety sprawił, że trener Gąsior interweniował już przy stanie 5:1. Na pierwszą przerwę techniczną Developres schodził z pięciopunktową przewagą, a tuż po niej asem serwisowym popisała się Ewa Śliwińska. W środkowej fazie seta Pałac wziął się za odrabianie strat. Dobrze w polu serwisowym spisywała się Twardowska. Seria jej udanych zagrywek spowodowała, że po kontrze Tamary Kaliszuk przewaga miejscowych stopniała do trzech oczek (14:11). Gospodynie trzymały dystans, lecz w końcówce pałacanki ponownie rzuciły się w pogoń. Świetnie grała Katarzyna Połeć, która kilkukrotnie zatrzymała na siatce rywalki oraz była skuteczna w ataku. To właśnie dzięki środkowej bydgoszczanki zniwelowały straty i wyszły nawet na prowadzenie 23:22. Końcówka należała jednak już do gospodyń – Katarzyna Warzocha zablokowała nieomylną wcześniej Połeć i rzeszowianki wygrały 25:23, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Niesione dopingiem publiczności zawodniczki Developresu poszły za ciosem również w trzeciej odsłonie, szybko obejmując prowadzenie. Przy stanie 10:4 o czas poprosił Rafał Gąsior. Na boisku zameldowała się również Agata Karczmarzewska-Pura. Gospodynie grały jak w transie – były lepsze od rywalek w każdym elemencie i deklasowały wręcz przeciwniczki. Po kolejnym bloku Warzochy na tablicy widniał wynik 18:6. Ostatecznie seta i cały mecz zakończyła atakiem z szóstej strefy Magdalena Olszówka i Developres Rzeszów, wygrywając 25:13, a w całym meczu 3:0, zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Wiedziałyśmy, że wygrana z Pałacem jest w naszym zasięgu, zagrałyśmy odważnie w każdym elemencie, z każdą akcją nakręcając się coraz bardziej i kontrolując przebieg meczu. Ta wygrana i awans do ćwierćfinału bardzo cieszy nas i zapewne kibiców też. Jest to spory sukces dla naszej drużyny – mówiła po spotkaniu Dominika Nowakowska, środkowa Developresu. – Jesteśmy roztrzęsione. Nie spodziewałyśmy się, że przegramy tutaj 0:3 – dodawała bydgoszczanka, Katarzyna Połeć. W ćwierćfinale PP Developres Rzeszów zmierzy się z BKS-em Bielsko-Biała.

KS Developres Rzeszów – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:19, 25:23, 25:13)
Developres: Filipowicz K., Olszówka, Nowakowska, Szeremeta, Śliwińska, Warzocha, Filipowicz P. (libero) oraz Peret (libero), Adamska i Szady

Pałac: Biedziak, Twardowska, Połeć, Kaliszuk, Pura, Naczk, Wysocka (libero) oraz Pieczka, Sawoczkina, Dybek i Korabiec