Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Radosław Ciemięga: Wiesław Popik przyszedł za późno, to mój błąd

Radosław Ciemięga: Wiesław Popik przyszedł za późno, to mój błąd

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Mogliśmy mieć już spokój, bo zajęcie ósmej lokaty dawało ligowy byt - mówi prezes Radosław Ciemięga. - Trudno jednak. Za błąd, który popełniłem, uważam to, iż za późno przyszedł trener Wiesław Popik - dodaje prezes Nafty Piła.

Dziewiąte miejsce, jakie zajęła Nafta Piła, oznacza, że nie może być jeszcze pewna utrzymania się. Musi zagrać o nie z Pałacem Bydgoszcz – walka będzie rozgrywana do czterech wygranych. – Nie lekceważymy Pałacu, choć wygrał on w sezonie zasadniczym tylko jeden mecz. Tak się jednak składa, że był to mecz z nami – mówi prezes Nafty Piła Radosław Ciemięga. I ja, i trener będziemy powtarzali zawodniczkom, że nie mogą być pewne utrzymania i nie wolno im podejść na luzie do tych meczów z bydgoszczankami – mówi. – Natomiast nie wyobrażam sobie, abyśmy przegrali tę rywalizację. Możemy ulec w jednym meczu, ale przegranie czterech starć z Pałacem Bydgoszcz byłoby katastrofą, trzeba to sobie jasno powiedzieć.

Nawet gdyby pilankom powinęła się noga, z pomocą może przyjść reorganizacja ligi. Rada nadzorcza PLPS zatwierdziła już plan powiększenia ekstraklasy do 12 ekip i zamknięcia jej na wzór amerykański czy też ekstraklasy męskiej. Nie ma jeszcze zgody zarządu PZPS-u. Jeśli będzie, Nafcie ani Pałacowi spadek nie grozi. – To nie ma znaczenia, gdyż chcemy utrzymanie wywalczyć w sposób sportowy, na parkiecie – podkreśla Radosław Ciemięga.

Mogliśmy mieć już spokój, bo zajęcie ósmej lokaty dawało ligowy byt – mówi prezes Radosław Ciemięga. – Trudno jednak. Za błąd, który popełniłem, uważam to, iż za późno przyszedł trener Wiesław Popik.Obecny szkoleniowiec pilanek zastąpił Dariusza Luksa w październiku zeszłego roku. – I pracę, którą powinniśmy wykonać w sierpniu czy wrześniu, przeprowadziliśmy z opóźnieniem. A to skutkowało słabszą pierwszą rundą. Z 15 naszych punktów aż 12 zdobyliśmy w drugiej. Gdyby obie były wyrównane, nie tylko znaleźlibyśmy się spokojnie w ósemce, ale nawet na szóstym czy siódmym miejscu.

Więcej w serwisie poznan.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved