Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Natalia Krawulska: Chcemy zajść daleko w Pucharze Polski

Natalia Krawulska: Chcemy zajść daleko w Pucharze Polski

fot. Bogusław Krośkiewicz

Pilanki bardzo szybko wywalczyły w Łodzi awans do kolejnej rundy PP. - Po tym pierwszym secie nasza psychika troszkę siadła. Wiedziałyśmy, że to my jesteśmy w kolejnej fazie i to było widać - mówiła po meczu przyjmująca Nafty Piła, Natalia Krawulska.

Czy spodziewałyście się, że tak szybko uda wam się wywalczyć awans?

Natalia Krawulska: Przyjechałyśmy tutaj wygrać. Potrzebny był nam jeden set, ale chciałyśmy pokonać łodzianki, aby się odbudować po ostatnich spotkaniach. Chcemy zajść daleko w Pucharze Polski, nie być tylko „chłopcem do bicia”. Jesteśmy zadowolone, że awansowałyśmy dalej. Szkoda, że ten mecz w całości tak się potoczył, że grałyśmy aż pięć setów i przegrałyśmy. Najważniejsze jest jednak, że to my, a nie drużyna z Łodzi gra dalej w tych rozgrywkach.

Czy trudno było wam się zmobilizować do dalszej walki po pierwszym secie?Po tym pierwszym secie nasza psychika troszkę siadła. Wiedziałyśmy, że to my jesteśmy w kolejnej fazie Pucharu Polski i to było widać, musiałyśmy się pozbierać. Rywalki to bardzo dobrze wykorzystały. Dlatego to one wygrały ten mecz, a nie my.

W kolejnej rundzie zagracie z Chemikiem Police. Wy, jak nikt inny, macie sposób na pokonanie dream-teamu z Polic…

W jaki sposób pokonałyśmy drużynę Chemika Police, pozostanie naszą słodką tajemnicą. Tamten mecz już się odbył i było to dość dawno. Musimy teraz od nowa się przygotowywać do starcia z policzankami. Jest to świetny zespół, waleczny. Zawodniczki Chemika są po zmianie trenera, grają inaczej taktycznie niż wtedy. My musimy zagrać odważnie, nie bać się przeciwnika i dać z siebie 120%, aby ten mecz wygrać.

Zagracie w play-out, choć druga połowa sezonu była w waszym wykonaniu niezwykle udana. Nie jest wam szkoda, że dobre wyniki przyszły tak późno?

Jest nam szkoda i to bardzo. Pierwsza runda nam zupełnie nie wyszła. W drugiej części sezonu już się odnalazłyśmy, czerpaliśmy radość z gry i zwycięstw. Jednak chyba za późno zaczęłyśmy grać, bo tych dwóch punktów do play-off nam zabrakło.

Myślisz, że ogranie w ORLEN Lidze może pomóc w meczach z drużynami z I ligi? Tam warunki są zupełnie inne.

W siatkówkę grają osoby, które ten sport kochają. Wiadomo, że gdy przejdzie się pierwszą fazę, rywalizację z zespołem z Bydgoszczy, trafia się na drużynę z I ligi. To też są dziewczyny, które mają umiejętności, chcą grać i pokazać się jak najlepiej. To są też osoby, które potrafią grać w siatkówkę i nie jest powiedziane, że nie mogą one pokonać drużyny z ORLEN Ligi. Wręcz przeciwnie – są to ambitne siatkarki, mogą one zaskoczyć. Do takich meczów trzeba się bardzo dobrze przygotować mentalnie i zmotywować do walki z nimi. Nie wolno nam nazywać tej ligi „niższą”, bo w tym roku poziom I ligi jest naprawdę wysoki. Nie będzie łatwo je pokonać.

Teraz będziecie miały chwilę czasu na odpoczynek, bo terminarz nie był dla was łaskawy. Wczoraj ważny mecz w Bielsku-Białej, dzisiaj spotkanie PP z Budowlanymi Łódź…

To się zdarza. Gdy zaczynają się rozgrywki Pucharu Polski, trzeba je jakoś połączyć z ligowymi meczami. My jesteśmy motorycznie przygotowane, aby grać mecz za meczem i dlatego nie jest to aż tak uciążliwe. Taka jest nasza praca, musimy grać i dać z siebie wszystko w każdym spotkaniu.

Co sądzisz o takich meczach jak dzisiaj, gdy po pierwszym secie wszystko jest już jasne? Czy jest sens dogrywania takich spotkań do końca?

To jest właśnie piękno siatkówki, raz wiemy, a raz nie wiemy, co się stanie. Aby wygrać mecz siatkówki, trzeba pokonać rywala w trzech setach. Wydaje mi się, że jak najbardziej. Widowisko nie kończy się tylko na tym jednym secie, bo my ciężko pracujemy, gramy dla kibiców.

Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć na boisku dość niecodzienny obrazek. Jak gra się bez sędziów liniowych?

To nas bardzo zaskoczyło (śmiech). Cieszy to, że, jak było widać, sędzia główny sobie poradził – to dobrze o nim świadczy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved