Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Naczk: Czeka nas niełatwe zadanie

Monika Naczk: Czeka nas niełatwe zadanie

fot. Łukasz Krzywański

- Jestem przekonana, że wiele dziewczyn, które teraz debiutują na ligowych parkietach, na stałe zapisze się na kartach historii polskiej siatkówki - mówi Monika Naczk. Pałac Bydgoszcz w rundzie zasadniczej zdobył zaledwie trzy punkty.

Zespół pod wodzą Rafała Gąsiora zajął dziesiąte miejsce w tabeli na koniec fazy zasadniczej z trzema punktami na koncie. – Po turniejach, które rozegrałyśmy w ramach przygotowań do sezonu, nie spodziewałyśmy się, że aż tak ciężko przyjdzie nam zdobywać punkty w ORLEN Lidze. Rzeczywistość zweryfikowała nasze wcześniejsze entuzjastyczne nastawienie do rywalizacji – przyznaje kapitan bydgoskiej ekipy Monika Naczk.W wielu spotkaniach miałyśmy szansę na wygraną w setach, a czasem – co za tym idzie – nawet w całych meczach. Jak to się nie udawało, to nieraz boleśnie to przeżywałyśmy. Nie tracimy wiary i mamy nadzieję, że kibice również będą w nas wierzyć i trzymać za nas kciuki.

Zespół seniorek Pałacu jest najmłodszą drużyną w ORLEN Lidze – poza kilkoma doświadczonymi zawodniczkami większość ekipy stanowią młode siatkarki, debiutujące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wiele z nich zaliczyło bardzo udane występy, wychodząc na boisko przeciwko znacznie bardziej doświadczonym przeciwniczkom. Trener Rafał Gąsior niemal każdej siatkarce dał szansę zaprezentowania się w pierwszej szóstce, co na pewno było wielkim przeżyciem i nie lada wyzwaniem. – Jestem bardzo zadowolona z możliwości zdobywania cennego doświadczenia, które – mam nadzieję – zaprocentuje w przyszłości – mówi przyjmująca Kinga Dybek. W potencjał młodej kadry Pałacu nie wątpi Monika Naczk. – Jestem przekonana, że wiele dziewczyn, które teraz debiutują na ligowych parkietach, na stałe zapisze się na kartach historii polskiej siatkówki.

Bydgoskiej drużyny nie ominęły pechowe kontuzje. W meczu z Siódemką Legionowo w Łuczniczce bolesnego urazu doznała środkowa Ewelina Janicka, która wskutek nieszczęśliwego stąpnięcia zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Zawodniczka przeszła zabieg rekonstrukcji i teraz odbywa rehabilitację. Do pełni sił po poprzednim sezonie nadal nie wróciła Zuzanna Czyżnielewska, która ma za sobą odbyty pod koniec 2013 roku zabieg artroskopii barku. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy uda jej się powrócić na ligowe parkiety. W celu uzupełnienia składu klub zakontraktował dwie środkowe – w grudniu do zespołu dołączyła Weronika Fojucik, a miesiąc później pierwszy trening z drużyną odbyła Małgorzata Skorupa. Ta ostatnia zmaga się jeszcze z urazem kolana, więc kwestią czasu jest jej dołączenie do ekipy w pełnym zakresie. – Liczymy na to, że do startu w barażach Zuzia i Gosia dojdą do pełni sił i będą stanowić o sile zespołu. W rywalizacji na takim poziomie każde doświadczenie ma znaczenie i daje dodatkowe argumenty – uważa kapitan Pałacu.Rywal Pałacanek w play-out został wyłoniony w poniedziałek – za sprawą przegranej pilanek to właśnie one będę walczyły o utrzymanie. Pierwsze spotkanie w ramach baraży zaplanowano na 22 marca w hali w Pile. – Czeka nas niełatwe zadanie, jednak to właśnie z Piłą wygrałyśmy to jedno spotkanie w lidze. Jesteśmy zespołem ambitnym i pracowitym i jestem przekonana, że bardzo sumiennie przygotujemy się do tej najważniejszej części sezonu – twierdzi Kinga Dybek.Wierzę, że jeśli będziemy w optymalnej formie, to pokażemy się z dobrej strony – dodaje Julia Twardowska.

Poza startami w lidze Pałacanki uczestniczą także w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszy mecz z rzeszowskim Developresem odbył się w czwartek 23 stycznia i to bydgoszczanki zeszły zwycięskie z parkietu. W przypadku wygranej w spotkaniu rewanżowym zawodniczki z Bydgoszczy awansują do ćwierćfinału turnieju, gdzie czeka już ekipa BKS-u Bielsko-Biała. – Jeżeli zaprezentujemy się jutro tak, jak w spotkaniu w Bydgoszczy, to możemy być dobrej myśli – ocenia przyjmująca Julia Twardowska.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved