Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mateusz Masłowski: Mecze i treningi z zespołem dodały mi pewności

Mateusz Masłowski: Mecze i treningi z zespołem dodały mi pewności

fot. Joanna Skólimowska

- Na pewno bardzo szkoda tego dwumeczu z Jastrzębskim Węglem. Myślę, że każdy set mógł być wygrany przez drugą drużynę - mówił po spotkaniu z jastrzębską ekipą Mateusz Masłowski, libero rzeszowian.

Niestety nie udało wam się awansować do FF Ligi Mistrzów. Co czujesz jako najmłodszy zawodnik w drużynie?

Mateusz Masłowski: Na pewno bardzo szkoda tego dwumeczu z Jastrzębskim Węglem. Myślę, że każdy set mógł być wygrany przez drugą drużynę, gdyż w każdej partii różnica punktowa w ostatecznym rozrachunku wynosiła dwa, trzy oczka. Jako najmłodszy gracz w drużynie czuję się tak samo, jak każdy i bardzo żałuję, że nie przechyliliśmy szali zwycięstwa na swoją stronę.

Co według ciebie było decydującym momentem w spotkaniu na Podpromiu?– Myślę, że nie można wskazać jakiejś jednej sytuacji, przez którą przegraliśmy. Najbardziej szkoda tych najprostszych błędów, dlatego że jedna czy dwie piłki mogły zadecydować kto wygra.

Po raz kolejny miałeś okazję zagrać w LM, przez co zebrałeś cenne doświadczenie. Niestety, wasza przygoda w europejskich pucharach w tym sezonie dobiegła już końca. Jak ją będziesz wspominał?

– Było to na pewno niezapomniane przeżycie! Czegoś takiego, co ja mogłem doświadczyć, życzę każdemu zawodnikowi, ponieważ jest to niesamowita sprawa. Dowodem na to była chociażby atmosfera jaka panowała w hali w Jastrzębiu-Zdroju czy oczywiście na Podpromiu.

Na boisku widać było, że żyłeś meczem, całkiem podobnie jak Krzysztof Ignaczak. Podpatrujesz jego zachowanie i żywiołowe reakcje po udanych akcjach?

– Taki zawodnik jak „Igła” to dla mnie wzór do naśladowania, bo od najmłodszych lat obserwowałem jego grę, szczególnie w meczach Resovii. Bardzo zależało mi na tym, żebyśmy osiągnęli jak najlepszy wynik i dałem z siebie wszystko zarówno podczas gry, jak i między akcjami.

Jak współpracuje ci się z Nikołajem Penczewem?

– Staramy się z „Nikim” zastąpić „Igłę” jak najlepiej potrafimy. Już na początku sezonu mieliśmy szansę zagrać parę meczów w takim zestawieniu, więc nie była to dla nas jakaś nowa sytuacja. Mam nadzieję, że z każdym treningiem, meczem coraz lepiej nam to wychodzi.

Po przegranej z jastrzębianami możecie skupić się już na obronie tytułu mistrza Polski i PP. Wiesz już do kiedy będziesz zastępował „Igłę”?

– Tak jak powiedział Olieg Achrem, należy o tej rywalizacji już zapomnieć i skupić się na walce o krajowe sukcesy. Co do Igły, to najprawdopodobniej wróci w najbliższym czasie do trenowania i gry.

Do tego dochodzą ci jeszcze rozgrywki w Młodej Lidze. Na brak gry chyba nie narzekasz?

– Na pewno nie mogę narzekać, ponieważ w tym roku mogłem już zagrać w Lidze Mistrzów, PlusLidze, Młodej Lidze, a nawet w IV lidze i w każdym z tych meczów mogłem się dużo nauczyć. Szczególnie spotkania i treningi z pierwszą drużyną na pewno dodały mi dużo pewności siebie oraz pozwoliły zbierać cenne doświadczenie, dzięki któremu będę mógł pomóc swoim kolegom w rozgrywkach Młodej Ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved