Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Katarzyna Konieczna: To były trudne mecze

Katarzyna Konieczna: To były trudne mecze

Impel Wrocław, by awansować do półfinału Challenge Cup bez konieczności rozgrywania złotego seta, musiał wygrać we własnej hali 3:0 lub 3:1. Wrocławiankom udało się to osiągnąć w dużej mierze dzięki najlepiej punktującej w tym meczu Katarzynie Koniecznej.

Ostatni bastion polskiej żeńskiej siatkówki w europejskich pucharach obroniony w hali Orbita we Wrocławiu. Impel awansował do półfinału rozgrywek Challenge Cup.

Katarzyna Konieczna:Cieszę się z tego wyniku, cieszę się, że wchodzimy do następnej fazy tych rozgrywek. To były trudne mecze. Ten na wyjeździe trudniejszy od tego dziś. Dzisiaj udało nam się przechylić szalę na naszą stronę i dobrze, że to my wychodzimy z tej rywalizacji zwycięsko.

Dwa pierwsze sety przebiegły pod wyraźne wasze dyktando. W trzecim za szybko uwierzyłyście, że samo się wygra?

Ciężko powiedzieć co się stało. Cieszy fakt, że w czwartym znowu to my kontrolowałyśmy przebieg wydarzeń na boisku. O trzecim lepiej zapomnijmy.

Jutro poznacie swojego przeciwnika w półfinale Challenge Cup. Bliżej zwycięstwa w dwumeczu jest tam ekipa Rocheville Le Cannet. To kolejna drużyna z Francji. Czy po doświadczeniach z SF Paris Saint Cloud będzie wam się łatwiej grało z kolejną francuską drużyną?

Jak było widać, z ekipą z Paryża nie grało nam się łatwo, ale półfinały to już zupełnie nowy przeciwnik i miejmy nadzieję, szansa na kolejne wygrane mecze.

W ostatnim secie trener dwa razy wołał do siebie Joannę Kaczor, ale ani razu nie zdecydował się wręczyć jej tabliczki z numerem 4.

Trener ma swoją wizję gry, na pewno nie działa na ślepo. Myślę, że gdyby Asia weszła na boisko, to nasza gra wyglądałaby równie dobrze, poza tym trzecim setem. Jesteśmy drużyną, która ma się uzupełniać i nie byłoby różnicy która z nas walczyłaby o punkty.