Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Skrzypkowski: Nie graliśmy ładnej siatkówki

Kamil Skrzypkowski: Nie graliśmy ładnej siatkówki

- Widać już po nas zmęczenie sezonem. Gramy praktycznie bez żadnych przerw. W dodatku dopadły nas kontuzje. Te dwa najbliższe tygodnie mamy na ich wyleczenie, ciężką pracę i przygotowanie się do play-off - mówi Kamil Skrzypkowski.

W miniony weekend siatkarze Ślepska Suwałki pokonali u siebie Kęczanina Kęty 3:2, a dzięki temu przerwali serię pojedynków bez sukcesu. – Przegraliśmy trzy mecze z rzędu. Najgorsza była porażka u siebie z krakowianami, bo w spotkaniu z nimi nic nie pokazaliśmy. Początek meczu z Kęczaninem też mieliśmy słaby. Przegraliśmy pierwszego seta bardzo gładko. Dopiero później przebudziliśmy się i wygraliśmy 3:2. Wydaje mi się, że mogliśmy pokusić się o zwycięstwo za trzy punkty. W końcówce czwartego seta przytrafiło nam się kilka głupich błędów, ale i tak cieszymy się, że przełamaliśmy złą passę – powiedział Kamil Skrzypkowski. Nie graliśmy ładnej siatkówki. Wydaje mi się, że widać już po nas zmęczenie sezonem. Gramy praktycznie bez żadnych przerw, tylko na święta mieliśmy kilka dni wolnego. W dodatku dopadły nas kontuzje. Te dwa najbliższe tygodnie mamy na ich wyleczenie, ciężką pracę i przygotowanie się do play-off – dodał przyjmujący suwalskiego zespołu.

Ostatnio sen z powiek trenerowi Poskrobko spędzały kłopoty z rozgrywającymi. Do gry dopiero wrócił Benjamin Bell, a Łukasz Makowski przechodzi rehabilitację, by pomóc drużynie w fazie play-off. A czy będzie wstanie wrócić już na ostatni mecz rundy zasadniczej? – Trudno powiedzieć. Opuchlizna mu schodzi. Codziennie przechodzi rehabilitację. Może być tak, że przez te dwa tygodnie zdąży się wyleczyć, ale wiadomo, że po kilku tygodniach przerwy ciężko wrócić do dobrej formy. Mamy Bena, więc z nim będziemy walczyć o punkty i czwarte miejsce w rundzie zasadniczej – podkreślił Skrzypkowski.

Pierwszoligowcom do rozegrania została jeszcze jedna kolejka w sezonie zasadniczym, ale teraz czeka ich krótka przerwa w rozgrywkach, która Ślepskowi bardzo się przyda, tym bardziej że w 22. kolejce zmierzy się w Siedlcach z miejscowym KPS-em, a zespół, który okaże się lepszy, do play-off przystąpi z czwartej pozycji. – Jest o co grać, bo później w play-off dwa pierwsze mecze oraz ewentualny piąty rozgrywa się u siebie, a we własnej hali czujemy się o wiele lepiej – ocenił zawodnik. – Mam nadzieję, że trochę odpoczniemy i nabierzemy więcej siły psychicznej oraz fizycznej do grania w siatkówkę i przystąpimy do meczu z siedlczanami z naładowanymi akumulatorami i odpowiednio przygotowani na walkę o czwarte miejsce – zakończył Skrzypkowski.