Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Hajnowianie powoli przygotowują się już do walki o I ligę

Hajnowianie powoli przygotowują się już do walki o I ligę

fot. archiwum

Chociaż siatkarze z Hajnówki zagrają jeszcze aż pięć spotkań w drugiej fazie, są praktycznie pewni zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie czwartej II ligi. Właśnie dwie najwyższe pozycje gwarantują udział w walce o awans.

Stało się tak dzięki serii trzech zwycięstw na początku drugiej fazy rozgrywek, a także porażkom zajmującego trzecie miejsce Centrum Augustów. W minioną sobotę SKS pewnie pokonał u siebie Stoczniowca Gdańsk 3:1, a augustowianie polegli w stolicy z MOS-em Wola. Różnica między tymi zespołami wynosi już 10 punktów i jest nierealna do odrobienia. Centrum ma jeszcze niewielkie szanse na wyprzedzenie drugiego w tabeli MOS-u. Dodajmy, że hajnowianie, jako zwycięzcy sezonu zasadniczego, do drugiej fazy przystąpili z bonusem 9 punktów.

Oznacza to, że SKS może już teraz spokojnie przygotowywać się do turniejów, w których rozstrzygną się losy awansu do pierwszej ligi. Te odbędą się dopiero za trzy miesiące. – Istnieją tylko matematyczne możliwości na to, że wypadniemy z dwójki. Już zmieniam cykl treningowy, by być na początku maja w jak najlepszej dyspozycji – mówi Jerzy Nowik, trener SKS-u. – Przez chwilę będziemy wypoczywać, ale spokojnie – nie na Bahamach, tylko aktywnie w sali gimnastycznej.

Nowy cykl treningowy, zmiana obciążeń może skutkować słabszą formą w nadchodzących meczach. Ta ma przyjść przecież za jakiś czas. Dodajmy, że dla walki o awans kompletnie znaczenia nie ma to, czy SKS zajmie pierwsze czy drugie miejsce w grupie. – Po odpoczynku wejdziemy na duże obciążenia. To może się odbić na grze w meczach. Jak przyjdzie porażka, nie będziemy panikować, choć nastawienie jest takie, by nadal wszystko wygrywać – mówi Nowik.Najbliższe spotkania nie mają więc wielkiej stawki. Czy to oznacza, że szkoleniowiec zamierza dawać więcej szans młodym zawodnikom, jak np. Erikowi Mikulskiemu i Łukaszowi Krukowi. Owszem, ale nie stanie się to z dnia na dzień. – Bardzo bym tego chciał, tylko młodzi muszą na to zapracować. Nie będę nic robił „na wariackich papierach”, czyli nie wpuszczę od razu na boisko trzech młodych zawodników. To trzeba dozować. Po pierwsze – chcemy nadal wygrywać. Po drugie – oni też muszą się nauczyć, że wchodzą nie po to, by sobie pograć, ale pomóc drużynie odnieść zwycięstwo – tłumaczy swoją filozofię Jerzy Nowik.

Autor: Miłosz Karbowski – Kurier Poranny

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved