Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Werblińska: Teraz skupiamy się na Pucharze Polski

Anna Werblińska: Teraz skupiamy się na Pucharze Polski

- Nie spodziewałam się, że tak łatwo przyjdzie nam ta wygrana. Momentami było troszkę walki, ale mimo wszystko to stosunkowo spokojne zwycięstwo 3:0. Bardzo mile zakończyliśmy rundę zasadniczą - mówiła po meczu z Impelem Wrocław Anna Werblińska.

Przyjeżdża Impel do Polic, drużyna, która ma walczyć o tytuł mistrzowski, a mecz kończy się w trzech setach. Nadspodziewanie gładkie zwycięstwo.

Anna Werblińska:Nie spodziewałam się, że tak łatwo przyjdzie nam ta wygrana. Momentami było troszkę walki, ale mimo wszystko to stosunkowo spokojne zwycięstwo 3:0. Bardzo mile zakończyliśmy rundę zasadniczą.

Chemik w niedzielę zagrał agresywnie w polu zagrywki i twardo w ataku ze skrzydeł, to wystarczyło. Jedynie w pierwszym secie Impel nawiązał walkę.

Tak, wtedy to one miały zagrywkę, a my kłopoty z przyjęciem. Trzeba też przyznać, że bardzo ambitnie broniły. Trudno było im wcisnąć piłkę w boisko. Później zaczęłyśmy odrzucać rywalki od siatki, to przełożyło się na blok. Wykonałyśmy nasze zadania taktyczne.

Teraz wszyscy mówią, że nadchodzi przerwa. Ale to tylko w pojedynkach ligowych, bo przecież zaraz rusza Puchar Polski. Jak wygląda najbliższy terminarz?

Dostaniemy do trenera dwa dni wolnego i na pewno postaramy się to wykorzystać. Później wracamy i skupiamy się na przygotowaniach do Pucharu Polski.

A jak traktujecie mecze pucharowe? Bo priorytetem jest liga, a Puchar Polski? Dodatkiem?

Liga startuje dopiero po finale, więc nie ma innych rozgrywek, na których możemy się skupić. Sto procent zaangażowania i koncentracji idzie w stronę Pucharu Polski i tam będziemy walczyć.

Waszym rywalem w play-off będzie Legionovia Legionowo. Fotel lidera zapewnił wam łatwy start w najważniejszej części sezonu, bo chyba nie można tej drużyny nazwać silną?

Na pewno jest nieobliczalna. To taki zespół, który może zaskoczyć, ale może też bardzo łatwo przegrać. Na razie nie wybiegajmy tak daleko w przód, teraz Puchar Polski.