Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: Jedenasta porażka VC Dresden z rzędu

Niemcy: Jedenasta porażka VC Dresden z rzędu

Za nami już 17. kolejka rozgrywek Bundesligi. Wciąż nie wiedzie się zespołowi Alana Wasilewskiego, który przegrał kolejny mecz z rzędu. Pewną wygraną odniosło TV Ingersoll Bühl Łukasza Szarka i rywal PGE Skry w Pucharze CEV, VfB Friedrichshafen.

CV Mitteldeutschland Artura Augustyna nie było oczywiście faworytem meczu z mistrzem kraju, ale w dwóch setach powalczyło z wyżej notowanym rywalem. Mowa tutaj o partii drugiej i trzeciej. Tę pierwszą podopieczni Ulfa Quella wygrali, natomiast w trzecim secie przez większą jego część dotrzymywali kroku rywalom. W pierwszym i czwartym secie przewaga mistrzów kraju była już zdecydowana. Kluczem do sukcesu, nie da się ukryć, okazała się zagrywka, która utrudniła gospodarzom przyjęcie. W całym meczu podopieczni Marka Lebedewa popisali się 12 asami serwisowymi, przy zaledwie 2 asach gospodarzy. Artur Augustyn do swojej postawy nie może mieć większych zastrzeżeń, zdobył 6 punktów, przy 67-procentowej skuteczności. 19 punktów zdobył Joren Zeeman, ale wyróżnienie dla najlepszego zawodnika drużyny przegranej odebrał rozgrywający Filip Palgut. MVP wybrano Felixa Fischera, który udanie zastąpił na środku siatki Srećko Lisinaca. Zdobył on 14 punktów, mając stuprocentową skuteczność w ataku. 18 punktów dołożył Roko Skirić, który po raz kolejny dostał swoją szansę, zastąpił w wyjściowym składzie Roberta Kromma. 19 oczek zdobył Paul Carroll.

CV Mitteldeutschland – BR Volleys Berlin 1:3
(17:25, 25:21, 20:25, 12:25)

Wciąż na zwycięską ścieżkę nie może wejść VC Dresden Alana Wasilewskiego. Porażka z evivo Düren była już 11. ligową przegraną z rzędu. Ostatni zespół w tabeli w tym meczu nie miał nic do powiedzenia, był zespołem słabszym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, popełniał mnóstwo błędów własnych. Największą przewagę siatkarze evivo mieli w bloku i w ataku. Rywalizację w tym pierwszym elemencie wygrali 14:5, natomiast w ataku mieli 56% skuteczności, VC Dresden natomiast zaledwie 26%. Alan Wasilewski nie może mieć do siebie większych pretensji. Polski środkowy zdobył 8 punktów (5 atakiem przy 56-procentowej skuteczności, 2 blokiem oraz jeden zagrywką) i obok Thomasa Schobera, który zdobył 11 oczek i był najlepiej punktującym w swoim zespole. Dla evivo 15 punktów zdobył Andrew Nally, a 13 Matthias Pompe i to jemu przypadła nagroda MVP.

evivo Düren – VC Dresden 3:0
(25:13, 25:15, 25:19)

Pewną wygraną odniosła za to drużyna Łukasza Szarka. TV Ingersoll Bühl w trzech partiach pokonało TV Rottenburg. Nie oznacza to jednak, że mecz był lekki, szybki i przyjemny. Zespół z Rottenburga dzielnie walczył w dwóch setach, jedynie w końcówce pierwszej partii i w drugim secie podopieczni Rubena Wolochina zdecydowanie przeważali. Goście byli zdecydowanie lepsi przede wszystkim w bloku i w ataku. W tym pierwszym elemencie wygrali w stosunku 13:7, natomiast w ataku obie ekipy zagrały mocno przeciętnie, ale siatkarze z Bühl osiągnęli 45% skuteczności, natomiast ich rywale 33%. Dla TV Ingersoll Bühl 14 punktów zdobył środkowy Nicholas Vogel i to on odebrał nagrodę MVP. Dla pokonanych 10 oczek zdobył Rene Bahlburg, ale najlepszym graczem TV Rottenburg uznano rozgrywającego Federico Cipollone. Łukasz Szarek nie pojawił się na boisku.

TV Rottenburg – TV Ingersoll Bühl 0:3
(20:25, 19:25, 21:25)

Większych kłopotów z pokonaniem VSG Coburg/Grub nie mieli siatkarze VfB Friedrichshafen. Podopieczni Steliana Moculescu pewnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, wręcz deklasując rywala w pierwszym secie. W drugim różnica nie była już tak wyraźna, ale i tak wicemistrzowie kraju wygrali dość pewnie. Trochę emocji było za to w trzeciej partii, kiedy to VfB prowadziło 16:13 i 21:17, ale rywale zdołali doprowadzić niemal do remisu. Wicemistrzowie kraju byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, w ataku zanotowali 51%, rywale zaledwie 36%, znacznie lepiej przyjmowali także zagrywkę (60% odbioru pozytywnego, przy zaledwie 47% rywala). MVP został Baptiste Geiler, który zdobył 14 punktów, po 10 dołożyli także Christian Dünnes i Wiktor Josifow. Warto przy okazji wspomnieć, że trener Moculescu, mając w perspektywie rewanżowe starcie w Pucharze CEV z PGE Skrą Bełchatów, pozwolił odpocząć Nikoli Jovoviciowi i Wenczesławowi Simeonowowi, w ich miejsce grali Dünnes i Jan Zimmermann. W trakcie meczu boisko opuścił również Walentin Bratojew, ale zmiany, jak widać, nie przeszkodziły liderowi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Dla VSG 10 punktów zdobył Paul Lohrisch, a 9 Kevin Foyer i to on odebrał wyróżnienie dla najlepszego gracza wśród pokonanych.

VfB Friedrichshafen – VSG Coburg/Grub 3:0
(25:15, 25:20, 25:23)