Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Polański: Jastrzębianie bawili się siatkówką

Łukasz Polański: Jastrzębianie bawili się siatkówką

- Z taką drużyną jak Jastrzębski Węgiel wszystkim gra się bardzo ciężko - podsumował sobotnie spotkanie środkowy Effectora Kielce Łukasz Polański. Kielczanie musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy dominowali w wielu elementach.

Goście bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą partię, od wyrównanej walki, aż w końcu udał mi się zdobyć kilkupunktową przewagę. Niestety, przez błędy własne nie udało się jej utrzymać. – Końcówki setów były naszym mankamentem już w poprzednich spotkaniach i w tym meczu również były dla nas problematyczne. W pierwszym secie zawiodła nas stracona przewaga, gdy prowadziliśmy 12:8, i w jednym ustawieniu bez żadnej walki straciliśmy na korzyść rywala kilka cennych punktów i przewagę. Po naszych błędach to Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie i dotrwał tak do końca seta, a potem spotkania – powiedział Łukasz Polański.Z taką drużyną jak Jastrzębski Węgiel wszystkim gra się bardzo ciężko. Zagrali doskonale w przyjęciu, a Michał Masny jest świetnie zgrany ze wszystkimi zawodnikami, co widać było na boisku. Jastrzębianie bawili się siatkówką – dodał.

Sobotnie spotkanie było drugim przegranym meczem Effectora Kielce ze śląską ekipą. W pierwszej części sezonu kielczanie przegrali na własnym terenie 1:3, a teraz 0:3. Obserwując spotkanie, widać było, że goście walczyli nie tylko z przeciwnikiem, ale także ze sobą i swoimi błędami własnymi. – Nie wiem, czym nasza gra była spowodowana. Z piłki na piłkę jastrzębianie grali coraz lepiej, coraz lepiej czuli się na boisku. Widać było u nich swobodę w grze, a mając przewagę nad nami, mogli grać spokojnie – zauważył Polański.

Przez większą część sezonu siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli problemy z koncentracją po powrocie z dziesięciominutowej przerwy, co zawsze skrzętnie wykorzystywali rywale i na co liczyli kielczanie. – Myśleliśmy, że może po dłuższej przerwie i dwóch wygranych setach wyjdą mniej skoncentrowani, tak jak to było w poprzednich spotkaniach. Widać jednak było u nich mobilizację i chęć doprowadzenia spotkania do końca i zwycięstwa – dodał na zakończenie środkowy Effectora, który trzy wcześniejsze sezony spędził w drużynie Jastrzębskiego Węgla.