Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Enfant terrible w teamie Zbigniewa Bartmana

Enfant terrible w teamie Zbigniewa Bartmana

fot. archiwum

Włodarze Casy Modena robią wszystko, aby przezwyciężyć kryzys, który dopadł drużynę. Tym razem, po Bruno Rezende, zakontraktowali kolejnego zawodnika. Nowym nabytkiem gialloblu jest enfant terrible francuskiej siatkówki, Earvin Ngapeth.

Casa Modena w lidze radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań – zajmuje dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli, a w sobotę uległa Tonno Callipo Vibo Valentia, notując tym samym czwartą porażkę z rzędu. Wcześniej tamtejsi włodarze zakontraktowali Bruno Rezende, który przed trzema laty tak doskonale wkomponował się w drużynę ówcześnie prowadzoną przez Daniele Bagnoliego. Początkowo przyniosło to spodziewany rezultat, lecz nie na długo. Kryzys w Modenie pogłębiał się, doszło nawet do spotkania Angelo Lorenzettiego z decydentami klubu, na którym obie strony miały sobie wyjaśnić wspólne cele, a także ustalić jak najlepsze środki do nich prowadzące.

Kolejnym krokiem, jaki podjęto w Modenie, było zakontraktowanie kolejnego gracza, tym razem przyjmującego. Wobec kłopotów zdrowotnych Guillaume’a Quesque, a także wobec tego, że od początku sezonu z urazami borykali się Uroš Kovačević i Sam Deroo, do zespołu dołączył Earvin Ngapeth, który nie tak dawno opuścił Kuzbass Kemerowo. Zawodnik musi zapłacić swemu byłemu rosyjskiemu pracodawcy karę, dzięki czemu stanie się wolnym zawodnikiem. Co ciekawe, do Kemerowa Ngapeth przeszedł z innego włoskiem teamu – Bre Lannutti Cuneo. – Earvin miał szansę wrócić do gry, dokonał takiego, a nie innego wyboru, a my go zaakceptowaliśmy – przyznał dyrektor sportowy Cuneo, Marco Pistolesi.

Na razie Ngapeth zostanie w Modenie przez dwa dni, w czasie których zostaną przeprowadzone wszelkie konieczne badania, a także klub będzie mógł sprawdzić, w jakiej kondycji aktualnie znajduje się siatkarz.*Więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved