Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Liniarska: Mam nadzieję, że zagramy o wyższe cele

Aleksandra Liniarska: Mam nadzieję, że zagramy o wyższe cele

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej fazę zasadniczą ORLEN Ligi zakończyły wygraną 3:0 nad Pałacem Bydgoszcz i zajęły 4. lokatę. - Musiałyśmy się spiąć, żeby wygrać pierwszego seta. To było decydujące, bo przy porażce mogło być gorąco - powiedziała Elżbieta Skowrońska.

W meczu kończącym fazę zasadniczą sezonu 2013/2014 w ORLEN Lidze siatkarki Tauronu Banimexu Dąbrowa Górnicza zmierzyły się z czerwoną latarnią ligowej tabeli – Pałacem Bydgoszcz. Na papierze wydawało się, że będzie to dla siatkarek z województwa śląskiego prosty, łatwy i przyjemny mecz, jednak rzeczywistość okazała się zgoła inna. W pierwszej partii zawodniczki z Bydgoszczy walczyły o zwycięstwo do samego końca i dąbrowianki rozstrzygnęły partię dopiero w samej końcówce. – Cieszę się, że wygrałyśmy tego pierwszego seta, bo w kolejnym poszło już bardziej gładko. Oczywiście one są młode i mniej doświadczone niż my, ale są waleczne i walczą o każdą piłkę. Tak po prostu wygląda młodość – mówiła po spotkaniu środkowa Tauronu, Aleksandra Liniarska.Musiałyśmy się spiąć, żeby tego pierwszego seta wygrać. To było decydujące, bo przy porażce w pierwszym secie z naszej strony mogło być już gorąco – dodała Elżbieta Skowrońska.

W drugiej partii podopieczne trenera Negro w zdecydowanie łatwiejszy sposób rozprawiły się z ostatnim zespołem ORLEN Ligi, natomiast w secie numer trzy dąbrowianki znów miały kłopoty. – Dziewczyny z Bydgoszczy zaczęły walczyć, bo wiedziały, że nie mają nic do stracenia. Zaczęły bronić głową, ręką i wszystkim, czym tylko można. My też może trochę spuściłyśmy z tonu, bo wiedziałyśmy, że set jest wygrany – komentowała Liniarska. Aktualne wicemistrzynie Polski wysoko prowadziły, jednak miały ogromny problem ze zdobyciem jednego oczka, które pozwoliłoby wyjść z trudnego ustawienia. – Fajnie zagrały, podbiły piłkę w obronie, a my popełniłyśmy parę niepotrzebnych błędów. Tak naprawdę było w tym trochę przypadku i woli walki bydgoszczanek. Przy tak wysokim wyniku to spowodowało, że była na nas trochę większa presja i zdobycie jednego punktu było dla nas bardzo ciężkie – uznała Skowrońska.

Po cennym zwycięstwie nad outsiderkami polskiej ekstraklasy zespół z Zagłębia czeka kolejny ważny mecz. W rewanżowym spotkaniu VI rundy Pucharu Polski Tauron Banimex będzie walczył o drugie zwycięstwo nad liderem rozgrywek pierwszoligowych, AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W potyczce w hali teamu z zaplecza ekstraklasy dąbrowianki wygrały 3:0, choć również nie obyło się bez problemów. – Wydaje mi się, że nie będą u nas grały tak dobrze, jak u siebie mogłyby zagrać. Cieszymy się, że ten drugi mecz gramy u nas. Gramy swoimi piłkami, a to miało też ogromne znaczenie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie do końca byłyśmy się w stanie przestawić na tego typu piłki – zwróciła uwagę Elżbieta Skowrońska. – Nie znałyśmy tych zawodniczek, jedynie poznałyśmy je trochę, oglądając jeden z meczów na wideo. Później było trochę łatwiej i lepiej, bo zobaczyłyśmy je już na boisku – uzupełniła środkowa wicemistrzyń Polski.

W przypadku zwycięstwa nad AZS-em KSZO Nicola Negro i jego podopieczne w walce o półfinał tych rozgrywek staną naprzeciw Impelu Wrocław. Czy dąbrowianki już myślą o tym starciu? – Ja bym tak daleko nie wybiegała. Na razie skupiamy się na najbliższych meczach, czyli musimy wygrać z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wygramy z tą drużyną, to wtedy będziemy skupiać się na Impelu – krótko ucięła Skowrońska.

Wielkimi krokami zbliża się także faza play-off. W niej dąbrowianki zmierzą się z ekipą z Bielska-Białej. – Jesteśmy na czwartym miejscu, zespół z Bielska-Białej jest na miejscu piątym, więc spotkamy się tak jak zawsze w play-off. Nie spotykamy się w meczach o brąz czy o złoto , ale zawsze jakoś na BKS trafiamy. Mam nadzieję, że dalej będziemy grać o wyższe cele – podsumowała Liniarska.

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl