Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Krzos: Ani Legionovia, ani Nafta się przed nami nie położą

A. Krzos: Ani Legionovia, ani Nafta się przed nami nie położą

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki Chemika udanie zakończyły fazę zasadniczą, w niedzielę bez straty seta pokonały Impel. Jedną z bohaterek w ekipie policzanek była libero Aleksandra Krzos. - Jest nam obojętnie, z kim zagramy, ponieważ i tak musimy nastawić się na walkę - mówiła Krzos.

Piękna gra na linii blok – obrona, dużo długich akcji, cenne zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej.

Aleksandra Krzos: – Mam taką naturę, że podczas meczu skupiam się wyłącznie na grze i dlatego dość ciężko mi analizować poszczególne elementy. Dla mnie liczy się tylko lecąca piłka, a emocje są tak wielkie, że ciężko o jakiś analityczny pomeczowy komentarz. W każdym razie bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać 3:0. Zagrałyśmy dobre spotkanie i teraz możemy świętować udaną końcówkę rundy zasadniczej.

A jak nastawienie przed rozgrywkami o Puchar Polski?Przyznam, że nie myślałyśmy dotąd o tych spotkaniach, ponieważ skupiałyśmy się na końcówce ligowej rundy zasadniczej. Mamy cel, aby zajść w Pucharze Polski jak najdalej i zrobimy wszystko, aby te plany zrealizować.

Jak podsumuje pani pierwszy miesiąc pracy z trenerem Cuccarinim?

Na pewno zmieniły się treningi, ale to oczywiste w przypadku, gdy nasz obecny szkoleniowiec jest Włochem, a poprzedni pochodził z Polski. Przykładowo jeden z nich bardziej skupiał się na obronie, a drugi stara się przede wszystkim pracować nad zagrywką i przyjęciem. To są dwie inne szkoły i dlatego mogę powiedzieć, że według mnie te treningi zdecydowanie się różnią. Co do samej pracy z trenerem Cuccarinim – wszystko jest w jak najlepszym porządku. Komunikacja też nie jest problemem, ponieważ każda z zawodniczek bez kłopotu radzi sobie z językiem angielskim na tym poziomie.

Rozmawiał: Maciej Żmudzki, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved