Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nicola Vettori: To historyczny moment dla Energetyka

Nicola Vettori: To historyczny moment dla Energetyka

fot. Bernard Guziałek

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej siatkarki Energetyka Poznań zapewniły sobie awans do play-off grupy trzeciej II ligi. To historyczny sukces klubu ze stolicy Wielkopolski. Zadowolony z osiąganych wyników jest trener Nicola Vettori.

Poznanianki zapewniły sobie udział w play-off dzięki wygranej 3:0 z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o 3. miejsce w ligowej tabeli – NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. – To był bardzo trudny mecz. Przygotowywaliśmy się bardzo pilnie, bo wiedzieliśmy, że rywal jest bardzo mocny – chwalił swoje rywalki trener Energetyka, Nicola Vettori.U siebie NOSiR postawił nam naprawdę bardzo trudne warunki. Mają dwie zawodniczki na najwyższym poziomie. Musieliśmy się przygotować bardzo solidnie do tego meczu, żeby wygrać bez straty seta.

W klubie z Poznania wszyscy są bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku. Pierwszy w historii klubu awans do play-off jest traktowany jako duży sukces. – To historyczny moment dla Energetyka. Po raz pierwszy możemy powalczyć o ewentualny awans do I ligi. To ważna chwila, cieszymy się z tego, ale już zaczynamy myśleć o dalszej rywalizacji – komentuje włoski szkoleniowiec, który od lat mieszka w Poznaniu.

Czy przed sezonem trener Vettori wziąłby w ciemno miejsce swojej drużyny w pierwszej czwórce ligi? – Oczywiście, że tak. Przed rozpoczęciem rozgrywek nie wiedziałem na co nas stać, ponieważ nie mogłem ocenić siły swojego zespołu na tle przeciwników. W tym momencie, kiedy znam już trochę ligę, mogę śmiało powiedzieć, że trzecie lub czwarte miejsce to bardzo dobry wynik. Tym bardziej że dwa pierwsze zespoły – Nike Węgrów i ŁKS Łódź – to faworyci nie tylko w naszej grupie, ale również do awansu do I ligi.Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki spotkań. Wiadomo już, że w grupie trzeciej II ligi triumfuje Nike Węgrów. Rozkład pozostałych miejsc w czołowej czwórce nie jest jeszcze pewny, ale wszystko wskazuje na to, że w play-off Energetyk spotka się z ŁKS-em Łódź. – Mamy wszelkie atuty, aby móc wygrać rywalizację z łodziankami. Jednak mieć wszystko, a potem wykorzystać swoją szansę, to nie to samo. Z kimkolwiek zagramy w play-off, to będzie na pewno ciężka walka. Z każdego wygranego seta będziemy się cieszyć, ponieważ rywalki są naprawdę mocne – kończy szkoleniowiec Energetyka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved