Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > G. Cuccarini: Moje zawodniczki prezentują fenomenalne podejście

G. Cuccarini: Moje zawodniczki prezentują fenomenalne podejście

fot. Bogusław Krośkiewicz

- W pierwszym secie popełniliśmy aż 11 błędów własnych, a to zdecydowanie za dużo na tym poziomie. Na szczęście udało się wygrać, a to dodało nam niezbędnej pewności siebie - mówił Giuseppe Cuccarini, trener Chemika Police.

Tym razem Chemik Police wygrał w trzech setach z Impelem Wrocław. Jednak gospodynie nie wystrzegły się błędów. – Bardzo źle rozpoczęliśmy ten pojedynek. W pierwszym secie popełniliśmy aż 11 błędów, a to zdecydowanie za dużo na tym poziomie – przyznał szkoleniowiec Chemika, Giuseppe Cuccarini. Jednak policzanki szybko opanowały nerwy. – Na szczęście w porę udało nam się opanować sytuację i dalej już poszło lepiej. Kluczowe było właśnie zwycięstwo w pierwszej partii, ponieważ dodało nam ono niesamowicie dużo pewności siebie. Drugi set poszedł łatwiej, ale w trzecim znowu pojawiły się pewne problemy. Mieliśmy przewagę, ale nie byliśmy dość konsekwentni, przez co Impel nas dogonił i mieliśmy nerwową końcówkę – dodał Cuccarini.

Natomiast rozczarowania nie krył Tore Aleksandersen, trener Impelu Wrocław. – Wydaje mi się, że mogliśmy w tym meczu ugrać zdecydowanie więcej. W pierwszym secie kilkukrotnie prowadziliśmy 3-4 punktami, ale ostatecznie nic z tej przewagi nie zostało. Z czasem zarysowała się pewna tendencja – my graliśmy coraz gorzej, a rywalki coraz lepiej. Atak nie funkcjonował u nas jak należy, w bloku też się szczególnie nie popisywaliśmy – przyznał szkoleniowiec wrocławianek. Impel przyjechał bez dwóch zawodniczek. – Jako trener byłem w niedzielę w trudnej sytuacji, ponieważ nie mogłem skorzystać z wszystkich swoich zawodniczek, a to znacząco ograniczyło mi pole manewru. Mierzyliśmy się ze świetną drużyną, która ma prawdopodobnie najlepszy blok w lidze i niestety się nie udało. Teraz przyjdzie czas na analizę tego spotkania i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Następnie ruszamy z przygotowaniami, ponieważ przed nami jeszcze wiele ważnych gier w tym roku – zakończył Aleksandersen.

* więcej w serwisie sport.plźródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved