Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danijela Nikić: Zarówno my, jak i one potrzebujemy punktów

Danijela Nikić: Zarówno my, jak i one potrzebujemy punktów

Siatkarki z Bielska-Białe aby odzyskać piąte miejsce przed fazą play-off, muszą dzisiaj pokonać postawione pod ścianą pilanki. - Mecz będzie niezwykle trudny dla nas, ponieważ zarówno my, jak i pilanki, potrzebujemy punktów - mówi serbska środkowa BKS-u.

Podopieczne Mirosława Zawieracza w ostatnim spotkaniu ligowym uległy wrocławiankom pomimo prowadzenia w meczu 2:0. W trzecim secie siatkarki Impelu Wrocław powróciły do gry i ostatecznie odebrały bialankom cenne punkty, choć przyjezdne były bliskie sprawienia niespodzianki. – We Wrocławiu w trzecim secie powinniśmy skończyć ten pojedynek i wrócić do domu z kompletem punktów. Tak się jednak nie stało, zmieniliśmy swoją postawę na boisku. Wydaje mi się, że nadal grałyśmy dobrze, ale tak, jakbyśmy nie wierzyły, że możemy wygrać w trzech setach. Straciłyśmy również koncentrację. Nie potrafiłyśmy narzucić swojego stylu gry tak jak miało to miejsce na początku meczu – tłumaczyła Danijela Nikić.

Zawodniczki z Bielska-Białej mają za sobą bardzo intensywny okres meczowy. W tak długim spotkaniu, jak to we Wrocławiu, mogło to odbić się na ich postawie. – Na pewno takie mecze i bardzo napięty terminarz ma swoje słabe strony. Jednocześnie wszystkie zdajemy sobie z tego sprawę. Na boisku trzeba o tym zapomnieć, nie jest to żadne alibi czy usprawiedliwienie – zapewniła Serbka.

Już dzisiaj o godzinie 18 bialanki podejmą drużynę Nafty Piła. Ich rywalki aby awansować do fazy play-off, potrzebują zwycięstwa za trzy punkty. – Myślę, że ten mecz przeciwko zespołowi z Piły będzie niezwykle trudny dla nas, ponieważ zarówno my, jak i one potrzebujemy punktów. Mam nadzieję, że pokażemy, na co nas stać i zatrzymamy te punkty w Bielsko-Białej – przyznała Serbka. Gospodynie również mają o co walczyć. Ewentualne zwycięstwo sprawi, że w play-off zagrają z teoretycznie słabszym od siebie zespołem. W takim przypadku ich rywalkami w pierwszej rundzie będą siatkarki z Muszyny. – Dopiero po spotkaniu z Naftą Piła będziemy myślały co dalej. Na razie ten mecz jest dla nas priorytetem – zauważyła Nikić.

W kilku ostatnich spotkaniach podstawową rozgrywającą była Dorota Wilk. Na początku sezonu selekcjoner dawał więcej szans do gry Marcie Szymańskiej. Czy zmiana na tej pozycji wpływa na skuteczność środkowej, gdzie precyzja jest rzeczą niezwykle ważną? – Z pewnością trener wie najlepiej, jak pomóc zespołowi. Zmiany na boisku są normalną rzeczą, a naszym zadaniem jest jak najlepiej odnaleźć się na boisku, zgrać. Czasami nie jest to proste – dodała. Przed zespołami ORLEN Ligi najważniejsza część sezonu. Serbka zapewniła, że cała 12 wchodząca w skład ekipy z Bielska-Białej przykłada do końcowego rezultatu bardzo dużą wagę. – Mecze play-off są dla nas bardzo ważne. Cała drużyna będzie pomagać sobie nawzajem, tak jak to było przez całą rundę zasadniczą sezonu. Każda zawodniczka musi dać z siebie wszystko – zakończyła Nikić.